کرونا 300x168 - کوموش دفه تنها شهر قرمز در گلستان/منع تردد خودرویی در سه شهر گلستان ادامه داردترکمن نیوز:  استاندار گلستان گفت: منع تردد خودرویی از ساعت ۲۱ تا چهار صبح به مدت یک هفته دیگر در گرگان، گنبد و کوموش دفه اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛هادی حق شناس در ستاد استانی پیشگیری از کرونا گفت: از بین ۱۴ شهرستان استان تنها کوموش دفه در وضعیت قرمز قرار دارد و باقی شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی هستند.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا فعالیت گروه های شغلی یک و دو در شهرهای نارنجی بلامانع است.

حق شناس افزود: مشاغل گروه دوم در شهرهای نارنجی مجاز به فعالیت تا ساعت ۲۰ هستند و مشاغل گروه یک محدودیت زمانی در فعالیت ندارند اما فعالیت مشاغل گروه های ۳ و ۴ ممنوع است.

وی با اشاره وضعیت آموزش در شهرهای قرمز و نارنجی گفت: بر اساس اعلام آموزش و پرورش و با تعامل دانشگاه علوم پزشکی در روستاهایی که دانش آموزان با مشکل اینترنت مواجه هستند، معلمان می توانند ۲ یا ۳ روز بصورت حضوری به دانش آموزان آموزش دهند.

حق شناس خاطر نشان کرد: تجمعات اصلی ترین عامل شیوع کرونا است و از تمام شهروندان گلستانی می خواهد از دورهمی شب یلدا به شدت پرهیز کنند و امسال شب یلدا را بصورت مجازی برگزار کنند چرا که شاید افرادی ناقل باشند و موجب ابتلای دیگران شوند.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی بدون حضور تماشاچی در شهرهای نارنجی بلامانع است و همچنین محدویت تردد بین شهری در تمام شهرهای نارنجی وجود دارد.

حق شناس گفت: در شهرهای گرگان و گنبد کاووس از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ممنوعیت تردد درون شهری وجود دارد.

استاندار گلستان از مردم تقاضا کرد با رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه انقطاع شیوع ویروس کرونا را فرا هم آورند و تصریح کرد: در صورت عادی انگاری شرایط ، دوباره با افزایش بستری ها و فوتی ها مواجه خواهیم شد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۸

۲۲ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86946

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک