امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز – آینا شیرزاد- هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 79 راس اسب ادامه یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته هجدهم کورس زمستانه گنبدکاووس 84 رأس اسب برای مسابقات اسبدوانی ثبت‌نام کردند که ۵ راس اسب به دلایل فنی از رقابت بازماندند و ۷۹ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 7 کورس هزار، هزارو 200، هزار و 200 و هزار و 700 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با هم به رقابت پرداختند.

گنبدکاووس 9 1024x680 - کورس زمستانه 1402 گنبدکاووس با جایزه نهصد و نود میلیاردی

در دور اول این مسابقات، اسب‌های ترکمن کلاس 6 (55-41) +3 سال ۱۷۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «آلماز قهرمان» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و به مقام اول دست یافت و اسب‌های «ادرمن» و «ایلحان مهرانی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های ترکمن کلاس ۶ (۵۵-۴۱) +۳ سال در مسافت ۱۷۰۰ متر برگزار شد که در پایان اسب «مروه هلاکو» اول شد و اسب‌های «کی شاد میر» و «آتا کهری» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های دوخون کلاس 5 (70-56) +3 سال بود و با شرکت 1۲ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «مستر یونایتد» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «آرمسترینگ» و «آث آق قلا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور چهارم روز دوم هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی کورس زمستانه گنبدکاووس ویژه اسب‌های دوخون کلاس ۴ (۸۵-۷۱) ۳+ سال که با شرکت 9 راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «یاد بابام» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «سی لی لا» و «ریو بولت» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های تروبرد کلاس ۵ (۷۵-۶۱) ۳+ سال بود و با شرکت 10 راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «آلما ایلخانی زاده» اول شد و اسب‌های «دومان» و «میس یونیورس» به ترتیب دوم و سوم شدند.

گفتنی است اسب شاهکار (شماره ۵) با افتادن چابکسوار مبین کم، در مسافت‌های آغازین از ادامه کورس باز ماند.

رقابت در دور ششم ویژه اسب‌های دوخون کلاس ۳ (۹۵-۸۱) ۳+ سال بود که با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۷۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «مون رایدر» اول شد و اسب‌های «تام بی لیدر» و «دوران» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

اما در دور هفتم و پایانی امروز اسب‌های تروبرد کلاس 6 (65-51) ۳+ سال بود با شرکت 11 راس اسب به مسافت هزار و ۷۰۰ متر برگزار شد، اسب «دسیسه» اول شد و اسب‌های «استرانگ بوی» و «سفیرا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان رقابت‌های امروز ۹ میلیارد و ۹۸۳ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا ششم اهدا شد.

 

چابکسوار برتر

آرمین آق آتابای با کسب ۳ قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک مقام سوم به عنوان بهترین چابکسوار روز دوم از هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۲ گنبدکاووس معرفی شد.

 

بر اساس این گزارش: روزهای سوم و چهارم مسابقات این هفته، جمعه و شنبه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز