امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

2 2 2 2 300x188 - کورس بهاره 1403 گنبدکاووس به خط پایان رسیدترکمن نیوز- آینا شیرزاد– هفته هفتم و پایانی مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت ۶۹ راس اسب از سه نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هشت کورس هزار، ۱۲۰۰ ،  ۱۶۰۰ و  ۱۷۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان به خط پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در دور اول این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد «تروبرد هندیکاپ» در دسته هفت برگزار شد، ۱۰ سر اسب به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «بای بای بوی» زودتر از سایر اسب‌ها از خط پایان گذشت و اول شد و اسب‌های «بل تایم» و «وایلد رز» به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های ۲ ساله نژاد دوخون (maiden) در دسته مبتدی و نبرده بود که با شرکت ۶ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «واندیک» اول شد و اسب‌های «سانانا» و «ماکان لاو» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم نیز که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ برگزار شد، ۱۲ سر اسب به مسافت ۱۲۰۰ متر باهم به رقابت پرداختند که اسب «ریو لیدر» با پیشی‌ گرفتن از رقیبان اول شد و اسب‌های «داز سلنا» و «وی آی پی» به ترتیب رتبه دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم روز دوم از هفته هفتم و پایانی مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس، که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ بود، با شرکت ۹ سر اسب به مسافت ۱۷۰۰ متر برگزار شد، که اسب «دیزنی لند» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اول شد و اسب‌های «بابا صفا» و «همای جان» به‌ ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم این مسابقات هم که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته میدان آزاد بود، ۹ سر اسب به مسافت ۱۶۰۰ متر با هم رقابت کردند که اسب «رانر هورس» اول شد و اسب‌های «اصلان» و «دومنیک» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم این مسابقات ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته یک بود که با شرکت هفت سر اسب به مسافت ۱۶۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «فوکوس نورا» اول شد و اسب‌های «انیم» و «آلپار» به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در دور هفتم روز دوم از هفته هفتم و پایانی مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته یک بود، هفت سر اسب به مسافت ۱۶۰۰ متر به رقابت پرداختند که اسب «بلاتو» با پیشی‌ گرفتن از رقبا اول شد و اسب‌های «سامر سانگ» و «فرناندو» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور هشتم و پایانی این هفته از مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته یک بود و با شرکت ۹ سر اسب به مسافت ۱۶۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «کاپیتان کلاته» اول شد و اسب‌های «یادگار جاهد» و «پهلوان گز» به ترتیب دوم و سوم شدند.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۲۸ میلیارد و ۱۱۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 8 گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:
برترین‌های روز اول هفته هفتم کورس بهاره گنبدکاووس معرفی شدند

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز