امروز : دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۱۲۱

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    110527

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:44 | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

بهاره 1401 300x187 - کورس بهاره 1401 گنبدکاووس پایان یافت/حضور احمد قربان اف سفیر ترکمنستان در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس+عکسترکمن نیوز:  روز دوم هفته پایانی رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس با رقابت ۵۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز دوم هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس بعدازظهر جمعه (۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) ۶۴ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ راس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۸ راس اسب در هفت کورس ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های +ساله ، ترکمن، هندیکاپ کلاس ۴ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یونس اورکلی با اسب سکوت گز زودتر از خط پایان گذشت و عبدالحلیم قبادی با اسب خان ناز خان و طاهر گوگ نژاد با اسب کولی کلاته به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ۳+ساله، دوخون، کلاس Maiden به مسافت ۱۶۰۰ متر بود که یونس اورکلی با اسب جولان عنوان اول را به دست آورد و قربان محمد اودک با اسب هیرومن و عبدالحلیم قبادی با اسب درخشان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های ۳+ساله، دوخون،  هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بهرام بینایی با اسب ارتورول موفق به کسب مقام اول شد و محمد خوجملی با اسب لندی پلاس و عبدالحلیم قبادی با اسب دیبابا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۲ساله، دوخون، کلاس Maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب فوکوس نورا زودتر از خط پایان عبور کرد و رامین قهرمانی با اسب ماندانا و کیوان قلرعطا با اسب سینیور لولو به ترتیب دوم و سوم شدند.

گنبدکاووس 7 300x187 - کورس بهاره 1401 گنبدکاووس پایان یافت/حضور احمد قربان اف سفیر ترکمنستان در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس+عکس

رقابت دور پنجم میان اسب‌های ۳+ساله، تروبرد، هندیکاپ کلاس ۳ به مسافت ۱۲۰۰ متر بود که نورمحمد بهادر با اسب آشیل عنوان اول را به دست آورد و محمد خوجملی با اسب فوکوس لاو و امین محمدی با اسب فیوری به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور ششم اسب‌های ۳+ساله، دوخون، ریتد کاندیشن کلاس ۱۵ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آرمین آق آتابای با اسب آرتین موفق به کسب مقام اول شد و یونس اورکلی با اسب مردان و عبدالحلیم قبادی با اسب آل بندر به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت دور هفتم میان اسب‌های ۳+ساله، تروبرد، هندیکاپ کلاس ۱ به مسافت ۱۲۰۰ بود که یونس اورکلی با اسب تاواجیگ عنوان اول را به دست آورد و آرمین آق آتابای با اسب بنفیت و ستار مهرانی با اسب جانامون به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

بهاره گنبدکاووس 300x187 - کورس بهاره 1401 گنبدکاووس پایان یافت/حضور احمد قربان اف سفیر ترکمنستان در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس+عکس

چابکسوار برتر:

یونس اورکلی با سه مقام قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شد.

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: (۱) شاهکار شریفیان

دور دوم:

دور سوم: (۶) آلتن سای

دور چهارم: (۲) پرنسس پایر

دور پنجم: (۱) دینامیت، (۵) لاس وگاس

دور ششم: (۸) پرنس آلپ

دور هفتم:

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۵ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۸ گانه تعلق گرفت.

«احمد قربان اف» سفیر ترکمنستان در ایران، مهمان ویژه امروز هیئت سوارکاری گنبدکاووس در هفته پایانی مسابقات اسبدوانی این شهرستان بود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز