امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

بهاره گنبدکاووس 300x187 - کورس بهاره گنبدکاووس در هفته دوم با جایزه 9 میلیاردی پایان یافتترکمن نیوز-  آینا شیرزاد- روز سوم و پایانی هفته دوم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت ۶۵ راس اسب از نژاد «ترکمن، دوخون و تروبرد» در هفت کورس هزار و هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در دور اول این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد ترکمن در دسته مبتدی و نبرده بود، ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «رخش عقیل» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «ثروت شورچه» و «شاه نور» به ترتیب رتبه دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد تروبرد maiden در دسته مبتدی و نبرده بود که با شرکت هفت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «سی سی آنت» اول شد و اسب‌های «گلدن ایگل» و «میس کارینا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته چهار بود و با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «شانتاژ» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «آتا شیر» و «رخشان بلوچستان» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

براساس این گزارش رقابت در دور چهارم روز سوم و پایانی هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته پنج بود که با شرکت ۶ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «میس یونیورس» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «شیرون» و «فوکوس توماتو» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته ۶ بود و با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «تریموف» اول شد و اسب‌های «تاواسکرت» و «فلای می» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور ششم این مسابقات هم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود که با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «واشینگتن» اول شد و اسب‌های «آرمسترینگ» و «همای جان» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور هفتم و آخر روز سوم و پایانی هفته دوم مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس که بازهم ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود و با شرکت ۹ اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «به نیا» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «شاتیلا» و «دومنیک» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

برترین‌های روز اول هفته دوم کورس بهاره گنبدکاووس معرفی شدند

روز دوم هفته دوم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز