امروز : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۰۷۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    83298

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:11 | ۰۵ مهر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

مجلس۱ 300x197 - کنفرانس شورای مردمی ترکمنستان برگزار شد/ایجاد ساختار دومجلسی در کشورترکمن نیوز:   جلسه شورای (خلق) مردمی ترکمنستان، عالی ترین مجمع ملت ترکمنستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن، در تاریخ ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰، با توجه به وضعیت اپیدمی جهانی کرونا، شرکت کنندگان شورای مردمی ترکمنستان واقع در مناطق دیگر کشور در جلسه‌ای که از طریق کنفرانس ویدیویی در عشق آباد برگزار شد، شرکت کردند.

جلسه پیاپی شورای مردمی ترکمنستان به ریاست قربانقلی بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان و با حضور رئیس مجلس (پارلمان)، معاونان کابینه وزیران، روسای وزارتخانه ها و نمایندگی های نمایه، اعضای سازمان های عمومی، بزرگان، نمایندگان بخشهای مختلف، دانشجویان و نمایندگان رسانه‌های جمعی برگزار شد.

شورای خلق به عنوان بالاترین نهاد نمایندگی مقامات عمومی، استفاده از تجربه مردم ترکمن در زمینه تشکیل دولت جمع شده در طول تاریخ چند صد ساله و مشارکت گروه های گسترده‌ای از مردم در فرزندخواندگی را فراهم می‌کند.

از قطعنامه های عمومی و سیاسی قابل توجه منجر به تحقق ایده های مفهومی و وحدت می شود. این بر اساس سنت‌های اصیل نیاکان مانند برگزاری مجامع سراسری استوار است، که طی آن نمایندگان مجاز جوامع در مورد حیاتی‌ترین موضوعات سیاسی، اقتصادی و نظامی تصمیم می‌گرفتند در حالی که اصول دموکراتیک مورد قبول بود.

جلسه پیاپی شورای مردمی ترکمنستان یک برنامه غنی داشت. در این جلسه، بردارهای اصلی موفقیت اجرای برنامه های تاریخی و بلند مدت در دوره جدید توسعه ترکمنستان مستقل و دائماً بی طرف و همچنین موضوعات مربوط به رشد اقتصادیاجتماعی دولت در سال ۲۰۲۱ مورد بررسی قرار گرفت.
علاوه بر این، اصلاحات قانون اساسی با هدف توسعه کار نهادهای نمایندگی در حوزه قدرت قانون‌گذاری مورد توجه قرار گرفت.

 

مجلس2 300x200 - کنفرانس شورای مردمی ترکمنستان برگزار شد/ایجاد ساختار دومجلسی در کشور

تصویب اسناد مربوطه شورای مردم

رئیس جمهور ترکمنستان طی سخنرانی تاریخی خاطرنشان کرد:  شرایط اجتماعی مردم مطابق با استانداردهای جهانی در جامعه ترکمنستان ایجاد می‌شود که این دستاوردها به دلیل دوستی، سخت کوشی و معنویت بالای مردم حاصل شده است.
در این جلسه همچنین در مورد اصلاحات قانون اساسی که به عنوان اثبات پایبندی به هنجارهای دموکراتیک و همکاری بین المللی منوط به دستاوردهای جامعه است ، به طور جامع صحبت شد.
شورای خلق به سیستم نهادهای دولتی پیوست که در زمینه قانونگذاری وظایفی را انجام می دهند. بنابراین، در راه ایجاد یک سیستم دو مجلسی از یک نهاد قانونگذار نماینده دولت ایالتی، پیشنهادی برای ایجاد شورای ملی ترکمنستان صادر شد و اتاق های آن به عنوان هالک مصلحتی (شورای مردمی) و مجلس نامگذاری شدند.  این پیشنهاد به اتفاق آرا تصویب شد.
در جریان یک جلسه منظم شورای مردمی ، رئیس جمهور ترکمنستان، قربانقلی بردی محمدوف قانون اساسی جلسه شورای خلق ترکمنستان “در مورد اصلاحات و الحاقات قانون اساسی ترکمنستان” را امضا کرد.
هدف از اجرای اصلاحات قانون اساسی تأمین زندگی سعادتمند و سعادتمندانه برای مردم ترکمن است و یکی از گام‌های مهم در جهت دموکراتیک سازی بیشتر دولت است.
ترکمنستان با شروع منافع ملی و بین المللی در سیاست های جهانی ، و با رعایت دقیق اصول همسایگی ، احترام متقابل و برابری ، از نخستین روزهای رشد حاکمیت خود ، بی طرفی دولت را اعلام کرد و سیاست خارجی را با هدف حفظ صلح ، امنیت و رفاه جهانی پیش برد.
نیاز به تقویت همکاری چند جانبه ترکمنستان با سازمانهای معتبر بین المللی مانند سازمان ملل متحد ، اتحادیه اروپا ، کشورهای مشترک المنافع ، سازمان امنیت و همکاری در اروپا ، جنبش عدم تعهد ، سازمان همکاری اسلامی به ویژه اشاره شد.

تقویت روابط با کشورهای آسیا و منطقه اقیانوس آرام ، کشورهای خاورمیانه و خاورمیانه ، قاره های اروپا و آمریکا نیز از جمله وظایف اولویت  این کشور مطرح شد.
بردی محمدوف رئیس جمهور ترکمنستان همچنین بر اهمیت همکاری استراتژیک بین ترکمنستان و سازمان ملل تأکید کرد و خواستار گسترش این کشور در زمینه دیپلماسی آب، انرژی و حمل و نقل توسط جامعه جهانی پشتیبانی و تقویت اقتدار بین المللی ترکمنستان شد.

ترجمه و انتشار : یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز