امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    82126

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:53 | ۱۵ شهریور ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

فایل آماده 1024 48 300x185 - کلنگ اولین مجتمع تولید فرش دوروی دویدخ امروز به زمین زده شدترکمن نیوز: امروز با حضور فرماندار رازوجرگلان, بخشدار جرگلان و دهیاری روستای دویدخ مراسم کلنگ زنی اولین مجتمع تولید فرش دوروی دویدخ در داخل این روستا به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روح الله حسین پور گفت: این مجتمع تولیدی در داخل روستای دویدخ با ۲۵۰ میلیون اعتبار در سه طبقه و ۸۰۰ متر زیربنا و ساخته خواهد شد که طبقه اول آن یک سالن منظوره و سالن نمایشگاه دایمی فرش خواهد بود و دو طبقه بالا نیز هرکدام ۴۰ دار قالی برپا و در هر کدام ۸۰ بافنده مشغول به کار خواهند که در مجموع ۱۶۰ بافنده در این مجتمع فرش دورو خواهند بافت.

وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای ساخت این مجتمع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که اکنون با ۲۵۰ میلیون از اعتبارت دهیاری ساخته خواهد شد و دو میلیارد تومان تسهیلات نیز از کمیته ملی واگزاری تسهیلات به دهیاری ها نیز درخواست داده و تایید نیز شده است که با این مبلغ هم ساختمان و هم تجهیزات و امتیازات و خدمات زیربنایی آن تکمیل خواهد شد و بعد از شش ماه نیز به بهره برداری میرسد .

فرماندار رازوجرگلان تاکید کرد : در این شهرستان نمیتوان کارخانه الومنیوم یا فولاد ایجاد کرد ولی با توجه به مزیت و فرصت های این شهرستان همچون فرش که در کنار آن نیز با ایجاد حلقه های زنجیری با دیگر مزیت ها همچون ایجاد بازارچه . شهرک صنعتی و تکمیل پیست اسبدوانی تاثیر بسزایی در اشتغال مردم این شهرستان گذاشت .

گفتی است روستای دویدخ با ۵۰۰ بافنده فرش دورو و ثبت جهانی آن مورد توجه در داخل و خارج کشور است .

خبرنگار : صاحب جمال رحیمی/ عصر اترک

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز