امروز : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

کشورهای اسلامی 300x209 - کشورهای اسلامی باید به مسلمانان نیازمند بیشتر کمک کنندتورکمن نیوز:  رئیس جمهور ترکیه از کشورهای مسلمان خواست تا برای کمک به میلیونها مسلمان در جهان که با دشواری‌های اقتصادی مواجه هستند، بیشتر و سخت‌تر تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از خبرگزاری آناتولی: رجب طیب اردوغان، در سخنرانی خطاب به کنفرانس سرمایه‌گذاری‌های دولتی و خصوصی سطح بالای سازمان همکاری اسلامی در شهر استانبول خاطر نشان کرد: ۲۱ درصد از جمعیت کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که معادل ۳۵۰ میلیون تن از برادران و خواهران مسلمان ما می‌شود، به سختی و در فقر زندگی خود را می‌گذرانند.

اردوغان در ادامه این سخنرانی خود تصریح کرد: ثروتمندترین کشور مسلمان ۲۰۰ برابر ثروتمندتر از فقیرترین کشور مسلمان است اما چنانچه مسلمانان زکات را پرداخت کنند هیچ کشور مسلمانی دیگر از فقر رنج نخواهد برد.

اردوغان از جمله مسائل مورد بحث در این کنفرانس وابسته به سازمان همکاری اسلامی را اتخاذ گامهایی برای تقویت سرمایه‌گذاری میان کشورهای اسلامی و تهدیدها و فرصتهای پیش روی این کشورها دانسته و از احتمال اتخاذ تصمیمهایی غیرمنتظره در جریان این کنفرانس سخن گفت.

اردوغان بر اهمیت اجرای تصمیمهای اتخاذ شده از سوی این گروه کشورهای جهان اسلام به هدف دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده تاکید کرد. او گفت: این بسیار مهم است که مسائلی که ما مورد بحث قرار داده، درباره آنها صحبت کرده و در نهایت تصمیماتی در قبال آنها گرفتیم، اجرایی شوند.

اردوغان عنوان کرد، ترکیه سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و پنجمین اقتصاد بزرگ حوزه اروپا محسوب می شود.

به گفته این رئیس جمهور ترکیه، اقتصاد این کشور در زمینه آماده بودن برای تحمل تاثیر نوسانات بازارهای مالی و تبعات جنگهای تجاری در جهان، بی همتا است.

او گفت، سال گذشته میلادی ترکیه به لحاظ گردشگری در رده ششم پذیرش بیشترین میزان گردشگر قرار گرفت و در سال ۲۰۱۹ نیز هدفش رساندن تعداد گردشگران سفر کرده به این کشور به رقم ۵۰ میلیون نفر بوده است.

اردوغان عنوان کرد، نهادی موسوم به “مرکز حکمیت استانبول” سال جاری میلادی فعالیتش را در راستای کمک به حل مناقشات حوزه بازرگانی و سرمایه‌گذاری میان اعضای سازمان همکاری اسلامی آغاز می کند.

اردوغان از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی خواست تا به آلبانی برای بازسازی خود پس از تجربه زلزله ماه گذشته میلادی، کمک کنند. او وعده داد که ۵۰۰ خانه در این کشور بسازد.

اردوغان ادامه داد: این وظیفه ما است که نگران مشکلات خواهران و برادران خودمان در هر جایی از جهان که هستند، باشیم.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز