گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  فرمانده هنگ مرزی اترک و مرزبان درجه یک از کشف و ضبط ۳۴ قطعه پرنده زنده از گونه حفاظت شده باقرقره از یک شکارچی متخلف و نیز دستگیری سه شکارچی دیگر درمنطقه مرزی گنبدکاووس توسط ماموران مرزبانی خبر داد. parande 19az 300x236 - کشف 34 پرنده زنده باقرقره و دستگیری چهار شکارچی غیرمجاز در گنبدکاووس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  سرهنگ محمدرضا سراوانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبری گفت: براساس گزارش مردمی فردی با هویت ‘فرشاد – س’ ساکن روستای مرزی قیزلر، قصد انتقال این پرنده ها را به گنبدکاووس داشت که شناسایی و دستگیر شد.
وی افزود: این شکارچی متخلف در حالی توسط ماموران مرزبانی شناسایی و دستگیر شد که پرنده ها را در صندوق عقب یک دستگاه پراید مخفی کرده و درحال انتقال آنان به گنبدکاووس بود.
سرهنگ سراوانی اضافه کرد: این شکارچی متخلف با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شد و پرندگان توقیف شده نیز با حکم مرجع قضایی توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گنبدکاووس به طبیعت باز گردانده می شود.
وی همچنین از دستگیری سه شکارچی متخلف دیگر در منطقه مرزی گنبدکاووس خبر داد و تصریح کرد: از این شکارچیان که ساکن آق قلا هستند، دو قبضه سلاح شکاری بدون مجوز و ۳۲ عدد فشنگ کشف و ضبط گردید.
فرمانده هنگ مرزی اترک و مرزبان درجه یک یادآور شد: این شکارچیان متخلف به همراه سلاح های بدون مجوز خود، با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۴

۱۹ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7799

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک