امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

mavadmokhader 21e 300x225 - کشف 245 کیلو گرم انواع مواد مخدر در گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس با تشریح اقدامات این نیرو در حوزه مبارزه با مواد مخدر و مقابله با اعتیاد در سالجاری گفت: از آغاز امسال تاکنون ۲۴۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر اعم از تریاک، حشیش، هروئین، شیشه و گراس کشف شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سرهنگ محمود علی فر روز دوشنبه در آخرین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس افزود: کشفیات امسال مواد مخدر در این شهرستان در مقایسه با سال گذشته ۱۸ درصد افزایش نشان می دهد.
وی افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان در اجرای ماموریت های مقابله ای با قاچاق و استعمال مواد مخدر موفق به دستگیری یک هزار و ۸۵۸ نفر شدند که بیانگر افزایش ۳۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
فرمانده انتظامی گنبدکاووس افزود: از این تعداد ۹۸۷ نفر از خرده فروشان مواد مخدر و ۸۷۱ نفر نیز معتادان بودند.
سرهنگ علی فر اجرای ۱۳۹ مرحله طرح مقابله با مواد مخدر و انهدام ۱۵ باند قاچاق مواد مخدر را از دیگر عملکردهای انتظامی گنبدکاووس برای مقابله با عرضه و مصرف مواد مخدر در جامعه ذکر کرد و گفت: افزایش ۲۰ درصدی در اجرای طرح های مقابله ای و ۶۶ درصدی در انهدام باندهای توزیع مواد مخدر حاصل این عملکرد است.
در این نشست که آخرین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبدکاووس بود، فرماندار ویژه شهرستان نیز در سخنانی با اشاره به برگزاری ۱۳ نشست این شورا در سالجاری، عملکرد این شورا را رضایت بخش توصیف کرد و گفت: بایستی از تجربیات کسب شده در سالجاری برای برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت برنامه ها استفاده کرد.
عبدالقدیر کریمی با اشاره به در دست تدوین بودن سند جامع پیشگیری، فرهنگی و آموزشی گفت: این سند باید به عنوان نقشه راه در آینده مورد توجه باشد.
وی با اشاره به فرارسیدن سال نو، بر ضرورت جمع آوری و ساماندهی متکدیان سطح شهر گنبدکاووس که عمدتا معتادین به مواد مخدر هستند تاکید کرد و گفت: کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بایستی با استفاده از ظرفیت های تاریخی و فرهنگی شهرستان، بویژ در ایام تعطیلات نوروزی نسبت به اجرای طرح های پیشگیرانه از اعتیاد و آگاهی بخشی به جامعه اقدام کند.
فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به برگزاری راهپیمایی همگانی در یازدهم اسفند امسال در گنبدکاووس و تقدیر از حضور گسترده مردم منطقه در آن، این راهپیمایی را یکی از موفقترین برنامه ها در نوع خود در این شهرستان ذکر کرد.
در این نشست برخی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبدکاووس با ارائه گزارش اقدامات انجام شده در سالجاری به تشریح نظرات خود در زمینه اقدامات مورد نیاز برای بهبود عملکردها در حوزه مبارزه با مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه در این خصوص پرداختند.
در پایان این جلسه از مسن ترین شرکت کننده در راهپیمایی همگانی گنبدکاووس که ۸۰ سال سن داشت، تقدیر و یک دستگاه دوچرخه به وی اهدا شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز