خانه‌ای منسوب به حضرت عیسیع 300x200 - کشف خانه‌ای منسوب به حضرت عیسی(ع) در دوران کودکیترکمن نیوز:  باستان‌شناسان اعلام کردند خانه‌ای را یافته‌اند كه حضرت عیسی(ع) دوران كودكی خود را در آنجا سپری کرده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از اسپوتنیک، این خانه در ناصره، شهری در شمال فلسطین اشغالی کشف شده که سومین شهر مهم در زندگی حضرت عیسی(ع) پس از بیت‌المقدس و بیت اللحم است. طبق روایت انجیل، دوران کودکی و جوانی حضرت عیسی(ع) در این شهرها گذشت.

این خانه را برای اولین بار راهبه‌های مسیحی ناصره در دهه ۱۸۸۰ میلادی کشف کردند که تا دهه ۱۹۳۰ که به گفته ویکتور گوئرین، محقق کتاب مقدس در سال ۱۸۸۸ در آنجا حفاری می‌کردند. در آن زمان، راهبه‌ها هیچ مدرکی دال بر اینکه حضرت عیسی(ع) زمانی در آنجا زندگی می‌کرد، پیدا نکرده بودند اما حال یکی از باستان‌شناسان یقین دارد که اینجا خانه عیسی مسیح بوده است.

​پروفسور کن دارک، از دانشگاه ردینگ لندن برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ کاوش در این مکان را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۵ اظهار کرد که این مکان قطعاً خانه حضرت عیسی است. فناوری مدرن به دانشمندان این امکان را داده است که ثابت کنند این خانه در قرن اول میلادی ساخته شده است.

پروفسور دارک معتقد است که شواهد حاکی از درستی فرضیه‌های وی حتی در کتاب مقدس وجود دارد. به گفته این باستان‌شناس، خانه توسط یک شخص حرفه‌ای ساخته شده است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۳

۰۸ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86213

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک