امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

خانه‌ای منسوب به حضرت عیسیع 300x200 - کشف خانه‌ای منسوب به حضرت عیسی(ع) در دوران کودکیترکمن نیوز:  باستان‌شناسان اعلام کردند خانه‌ای را یافته‌اند که حضرت عیسی(ع) دوران کودکی خود را در آنجا سپری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از اسپوتنیک، این خانه در ناصره، شهری در شمال فلسطین اشغالی کشف شده که سومین شهر مهم در زندگی حضرت عیسی(ع) پس از بیت‌المقدس و بیت اللحم است. طبق روایت انجیل، دوران کودکی و جوانی حضرت عیسی(ع) در این شهرها گذشت.

این خانه را برای اولین بار راهبه‌های مسیحی ناصره در دهه ۱۸۸۰ میلادی کشف کردند که تا دهه ۱۹۳۰ که به گفته ویکتور گوئرین، محقق کتاب مقدس در سال ۱۸۸۸ در آنجا حفاری می‌کردند. در آن زمان، راهبه‌ها هیچ مدرکی دال بر اینکه حضرت عیسی(ع) زمانی در آنجا زندگی می‌کرد، پیدا نکرده بودند اما حال یکی از باستان‌شناسان یقین دارد که اینجا خانه عیسی مسیح بوده است.

​پروفسور کن دارک، از دانشگاه ردینگ لندن برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ کاوش در این مکان را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۵ اظهار کرد که این مکان قطعاً خانه حضرت عیسی است. فناوری مدرن به دانشمندان این امکان را داده است که ثابت کنند این خانه در قرن اول میلادی ساخته شده است.

پروفسور دارک معتقد است که شواهد حاکی از درستی فرضیه‌های وی حتی در کتاب مقدس وجود دارد. به گفته این باستان‌شناس، خانه توسط یک شخص حرفه‌ای ساخته شده است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز