فرمانده انتظامی گلستان خبر داد:

zamin 24m 300x209 - کشف بیش از ۲۰۵ میلیارد ریال زمین‌خواری در گلستانحقوقی-قضایی-ایتنانیوز-   فرمانده انتظامی استان گلستان گفت:  ۵۸ پرونده زمین‌خواری به ارزش بیش از ۲۰۵میلیارد ریال در ۶ ماهه گذشته در استان گلستان تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل تسنیم، سردار علی‌اکبر جاویدان پدیده زمین‌خواری را از جمله جرائم رو به رشد در چند سال اخیر در استان اعلا کرد و اظهار داشت: حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار داد.

وی توسعه شهری را از جمله علل وقوع پدیده زمین‌خواری اعلام کرد و گفت: مناظر طبیعی و از طرفی قیمت بالای زمین به خصوص در مناطق جنگلی سبب شده که عده‌ای از این فرصت سوء استفاده کرده و نسبت به تصرف زمین و اراضی ملی اقدام کنند.

فرمانده انتظامی استان گلستان تمرکز در پرونده‌های زمین‌خواری را از مهم‌ترین اولویت‌های پلیس آگاهی دانست و اظهار داشت: مقابله با زمین‌خواری و متصرفان به اراضی ملی ومنابع طبیعی یک مطالبه عمومی است.

سردار جاویدان از تشکیل ۵۸ پرونده زمین خواری طی ۶ ماهه گذشته در پلیس آگاهی خبر داد و افزود: تشکیل این تعداد پرونده در مقابله با مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به دستگیری ۵۸ نفر خاطرنشان کرد: ارزش کل پرونده های کشف شده طی این مدت ۲۰۵ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال بوده است.

هادی هاشمیان رئیس‌کل دادگستری گلستان نیز در این باره گفت: وحدت خوبی در گلستان بین دستگاه‌های اجرایی و قضائی حاکم است و این امر سبب شده که تصرفات غیرقانونی در بخش‌های مختلف مانند حریم رودخانه‌ها، محیط زیست و اراضی کشاورزی به شدت کاهش یابد.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه دادستان‌ها در حفظ حقوق عمومی منتظر شکایت و اقدام دستگاه‌ها نباشند از آنان خواست در رعایت مسائل زیست محیطی و حفظ حقوق عمومی قاطع و قانونی وارد شوند.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۴

۲۴ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

5122

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک