امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۹,۵۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ایران ترکیه 300x169 - کشف بزرگترین حجم هروئین در مرز ایران و ترکیهترکمن نیوز:  پکچان وزیر تجارت ترکیه در جلسه‌ای در استانداری شانلی اورفا در جمع مدیران و صاحبان صنایع اعلام کرد که اکیپ‌های نظارتی، امنیتی و گمرکی ما در گمرک گوربلاغ مرز ایران و ترکیه موفق به کشف بزرگترین حجم هروئین شدند. او گفت من می‌خواهم این خبر واطلاعات مهم را در اختیار حاضرین بگذارم.

درست است که گمرکات زیر نظر وزیر تجارت است ولی اعلام این مطلب توسط وزیر تجارت سوال برانگیز است او گفت یک تریلر با پلاک خارجی با بار ماشین آلات وارد خاک ترکیه در منطقه مرزی گوربلاغ شد و چون بازرسان به رفتار راننده مشکوک شدند اورا به قسمت EXREY (اکس ‌ری) ارجاع دادند و وقتی مورد بازرسی قرار گرفت در قسمت بالای یکی از ماشین آلات به یک جاسازی برخورد کردند به دنبال این امر قسمت مشکوک از ماشین آلات صادراتی بریده شد واز داخل آن ۸۰۸ کیلوگرم هروئین کشف شد.

گفته می‌شود که مراتب کشف و راننده به دادسرای دئوبایزید اعزام شد و پرونده تحت بررسی است.

این خبر که به صورت خیلی کوتاه از خبرگزاری آناتولی منتشر شد بلافاصله در سایت وزارت تجارت ترکیه قرار گرفت و سایت‌های اینترنتی ترکیه این خبر را عینا پوشش دادند فقط یکی از سایت‌ها اعلام کرد که بهای این محموله حدود ۴۰۰ میلیون لیر ترکیه است.

در انتشار خبر از یک عکس آرشیو استفاده شد ولی در هیچ یک از مطبوعات و سایت‌های خبری تصویری از محموله و فرد دستگیر شده و یا گفتمان رئیس گمرک گوربلاغ منعکس نشده است.

دکتر ابراهیمی گفت: روستای گوربلاغ در آن سوی نقطه مرزی ایران و ترکیه درست مقابل درب خروجی گمرک بازرگان در خاک ترکیه قرار دارد تریلرها و کامیون‌ها بعد از عبور و ورود به منطقه گمرکی بازرگان و بازرسی گمرکی از ایران خارج و وارد مرز گوربلاغ ترکیه می‌شوند و اولین شهر بعد از آن ایلدر است که می‌توان گفت شهر تقسیم راه‌های شمال و شرق و شمال شرق و جنوب  ترکیه است و جاده‌های غرب وشمال و جنوب ترکیه از این شهر منشعب می‌شوند.

یکی از حق العمل کاران گمرک بازرگان گفت: تریلرها و کامیون‌ها از بندری۲ و بر اساس نظر ارزیاب کارشناس گمرکی بنا به درخواست صاحب کالا و یا نماینده شرکت ارزیابی می‌شود و بر حسب نوع کالا ، کامیون‌های ترانزیتی و صادراتی با دید و نظر ارزیاب به قسمت EXREY  وارد می‌شود و فقط از برخی از کالاهای صادراتی حقوق گمرکی دریافت می‌شود.

چندی قبل نیز از سوی بازرسان و کارشناسان گمرک ایران از تریلرهای حامل هندوانه به ترکیه تریاک کشف شده بود.

دکتر سیدجلال ابراهیمی، رئیس خانه تجارت ایران و ترکیه/اکوپرشین

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز