امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    63752

  • /
  • تاریخ :

    ۰۱ آبان ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

غیرمجاز 300x210 - کشتارهایی که بدون هیچ‌گونه نظارت بهداشتی در منازل انجام می‌شود غیرمجاز استگنبدکاووستورکمن نیوز رییس شبکه دامپزشکی گنبدکاووس گفت: در بعضی روستاهای اقماری در مجاورت میدان دام گنبدکاووس کشتارهای غیرمجاز بدون هیچ‌گونه نظارت بهداشتی در منازل انجام می‌شود که باید افراد متخلف شناسایی و پرونده قضایی برای آنان تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ نادر گوگلانی در نشست پیشگیری از کشتار غیرمجاز دام در گنبدکاووس با تاکید بر نظارت بیشتر بر محل‌های عرضه فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌ها با هدف پیشگیری از انتقال بیماری‌های مشترک دام و انسان، اظهارداشت: ۴۹ درصد بیماری‌های جامعه انسانی مانند تب کریمه کنگو و سیاه زخم بین انسان و دام مشترک است.
وی افزود: در حوزه شهر، کشتارگاه شهرداری که اخیرا به بخش خصوصی واگذار شده برای تهیه گوشت قرمز شهروندان فعال است که تلاش داریم فعالیت آن از سنتی به صنعتی ارتقا یابد.
رییس شبکه دامپزشکی گنبدکاووس ادامه داد: گوشت از کشتارگاه با نظارت تیم‌های دامپزشکی به تمام مراکز عرضه فرآورده‌های دامی مانند قصابی‌ها، جگرفروشی‌ها و رستوران‌های پروانه‌دار سطح شهر عرضه می‌شود و در طول سال نیز طرح‌های مختلف نظارتی همراه با بازدیدهای مشترک توسط تیم‌های دامپزشکی در حال اجراست.
دکتر گوگلانی گفت: ۶۸ قصابی در سطح شهر پروانه فعالیت دارند که تمام لاشه‌های عرضه‌ شده در آنها باید شناسنامه‌دار باشند به این معنی که تاریخ کشتار و مدت زمان مصرف بر روی لاشه حک شود در غیر این صورت با واحدهای متخلف برخورد قانونی می‌شود.
وی افزود: امسال علاوه بر معدوم‌سازی سه هزار و ۷۳۹ کیلوگرم فرآورده‌های دامی غیربهداشتی، ۵۷ مورد تخلف در این رابطه به تعزیرات حکومتی معرفی شد که ۳۰ مورد آن مربوط به قصابی‌ها بود و در بازرسی از قصابی‌های مجوزدار سطح شهرستان ۶ قصابی تکرار تخلف عرضه لاشه بدون شناسنامه را داشتند که مهمترین علت این تکرار کم بودن جریمه پرداختی برای هر لاشه است.
رییس شبکه دامپزشکی گنبدکاووس اظهارداشت: در بعضی روستاهای اقماری در مجاورت میدان دام گنبدکاووس کشتارهای غیرمجاز بدون هیچ‌گونه نظارت بهداشتی در منازل انجام می‌شود که باید افراد متخلف شناسایی و پرونده قضایی برای آنان تشکیل شود.
گوگلانی از دادستانی و نیروی انتظامی خواست همکاری بیشتری در رابطه با شناسایی منازلی که در آنها کشتار غیرمجاز انجام می‌شود و انجام بازدیدهای سرزده داشته باشند و همچنین دهیارهای این روستاها می‌توانند با آگاه‌سازی مردم از مضرات کشتارغیرمجاز دام که مهمترین آن انتقال بیماری از دام به انسان است در این زمینه همکاری کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار گنبدکاووس نیز در این جلسه از دامپزشکی خواست شماره تلفنی را اعلام کنند تا مردم در صورت مشاهده کشتارغیرمجاز دام بتوانند اطلاع رسانی لازم را داشته باشند.
فرزانه جعفری همچنین بر افزایش همکاری دادستانی و نیروی انتظامی برای انجام گشت‌های مشترک برای شناسایی منازل افراد متخلف در روستاهای اقماری مجاوز با میدان دام گنبد تاکید کرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز