امروز : پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

کشاورزی 300x200 - کشاورزی ایران از فقر سرمایه گذاری رنج می بردترکمن نیوز:  وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشور ما در بخش کشاورزی از فقر سرمایه گذاری رنج می‌برد و سهم کشاورزی به حوزه‌های دیگر اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سید جواد ساداتی نژاد در جمع کارکنان جهاد کشاورزی گلستان اظهار کرد: در جراحی اقتصادی بیشترین فشار اقتصادی بر کشاورزان بود اما کشاورزان با غیرت مثال زدنی به خوبی در رسالت خود در تأمین غذای مورد نیاز جامعه عمل کردند.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: جنگ اوکراین یک اتفاق نادر بود و نشان داد غذا در دنیا حکمرانی می‌کند و قدرت غذا بالاتر از اسلحه است.

ساداتی نژاد گفت: قیمت محصولات کشاورزی مهم است ولی مهم‌تر از قیمت، فراوانی محصولات کشاورزی است و خط قرمز ما خالی شدن قفسه‌ها از غذا است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: علی رغم فشارهای اقتصادی ما هیچ مشکلی در تأمین غذا نداشتیم و خانواده کشاورزی به بهترین شکل به وظیفه خود عمل کرد.

وی گفت: کشت قراردادی مهمترین ابزار برای تحقق الگوی کشت است، کشت قراردادی معیشت کشاورز و امنیت غذایی را تأمین می‌کند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه بذر، سم و آموزش هم باید در سبد کشت قراردادی قرار بگیرد و این بزرگترین هدیه به کشاورزان است، گفت: بخش کشاورزی از فقر سرمایه گذاری رنج می‌برد و سهم کشاورزی به حوزه‌های دیگر اختصاص پیدا کرده و مهم‌ترین راهکار برای توسعه کشاورزی این است که سرمایه گذارانی را از خارج بخش کشاورزی جذب و کشاورزی را ترویج کنیم.

وی بیان کرد: درآمد ناخالص کشور از بخش کشاورزی از ۱۱.۷ درصد به چهار درصد کاهش یافته است./مهر

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز