امروز : یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

sampashiturkmensnews 19f 300x166 - کشاورزان گنبدی مزارع غلات را علیه قارچ ها سمپاشی کنندگنبدکاووس– ترکمن نیوز-  رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس از کشاورزان این شهرستان خواست تا از سموم قارچ کش در مزارع گندم و جو خود استفاده نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  رحمت الله غیادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران گفت: دراین مرحله از رشد گیاه و برای حفظ برگ ها، ضروری است تا کشاورزان منطقه نسبت به مصرف قارچ کش ها با نظر کارشناسان کشاورزی اقدام نمایند.
وی باخوب ارزیابی کردن سطح سبز مزارع گندم و جو در گنبدکاووس بویژه بخش مرکزی آن، افزود: در سال زراعی 97 – 96 در مجموع 110 هزار هکتار گندم و حدود 18 هزار هکتار جو در این شهرستان کشت شد.
غیادی اضافه کرد: مزارع گندم و جو در بخش مرزی داشلی برون درسال زراعی جاری به دلیل بارش های اندک و کم آبی رودخانه اترک، وضعیت مناسبی ندارد اما وضعیت مزارع گندم و جو در بخش مرکزی متوسط و خوب است.
وی تصریح کرد: علاوه بر مزارع گندم و جو، امسال در حدود 12 هزار هکتار از اراضی زراعی این شهرستان نیز دانه روغنی کلزا کشت شده که باتوجه به شرایط خوب آن پیش بینی برداشت 24 هزار تن محصول از این مزارع می شود.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز