امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    92867

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:07 | ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

مقام کشور ذینفع در سیستم عمومی ترجیحات 300x151 - کسب مقام کشور ذینفع در سیستم عمومی ترجیحات توسط ازبکستانترکمن نیوز:  ازبکستان مقام کشور ذینفع سیستم عمومی ترجیحات (GSP+) را کسب کرد و از امروز برای این کشور سیستم ویژه ترجیحات اتحادیه اروپا برای توسعه پایدار و مدیریت موثر (GSP+ ) اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سیستم عمومی ترجیحات (GSP+) امکانات تکمیلی را برای افزایش تجارت بین اتحادیه اروپا و ازبکستان فراهم می‌کند. چون تعرفه‌ها برای کالاهای صادراتی مانند پارچه، پوشاک و فرآورده‌های پلاستیکی لغو خواهد شد. این همچنین به ازبکستان امکان افزایش دو برابر کالاهای که به اتحادیه اروپا بدون عوارض صادر می‌شوند، فراهم می‌کند.

ازبکستان ضمن پیوستن به سیستم (GSP+) باید 27 مقاوله نامه اصلی بین المللی در مورد حقوق بشر، حفاظت از محیط زیستی و اقلیم و مدیریت آن را انجام دهد که در آیین نامه نظرسنجی دائمی تعهدات کسب کنندگان مقام سیستم عمومی ترجیحات (GSP+) درج شده است.

«سردار عمرزاق اف» معاون نخست وزیر، وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان گفت: اطمینان دارم که این امر به فعالیت سرمایه گذاران و نمایندگان بخش خصوصی، پیش از هر چیز از کشورهای اتحادیه اروپا برای اجرای طرح‌های اولویت دار در ازبکستان تحرک جدید می‌بخشد و همچنین پایه محکمی را برای تسریع توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی بین ازبکستان و اتحادیه اروپا ایجاد می‌کند.

«شارلوت آدریان» رئیس هیئت اتحادیه اروپا در ازبکستان نیز گفت: اجرای سیستم عمومی ترجیحات (GSP+) نسبت به ازبکستان، به خصوص در دوران مبارزه کشور با بحران «کووید-19» به موقع است. همچنین تشویق خوبی برای اجرای اصلاحات در ازبکستان مبنی بر اجرایی 27 مقاوله نامه اصلی بین‌المللی در مورد حقوق بشر، حفاظت از محیط زیستی و اقلیم و مدیریت است.

پیشتر اعلام شد که «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور در پیام خود به پارلمان تنظیم برنامه‌ای برای به کارگیری موثر در ازبکستان ترجیحات اتحادیه اروپا در صادرات بدون عوارض( GSP+) را درخواست کرده است.

در تاریخ 16 نوامبر سال 1994 میلادی بین اتحادیه اروپا و ازبکستان روابط سیاسی برقرار شده و از ماه ژانویه سال 1995 میلادی در بروکسل سفارت ازبکستان فعالیت می‌کند.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز