امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    32501

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    21:58 | ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

مقام برتر دانشجوى گلستانی در جشنواره ملى رویش 300x218 - کسب مقام برتر دانشجوى گلستانی در جشنواره ملى رویشعلمی و پزشکی- ترکمن نیوز- دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان توانست در جشنواره رویش بنیاد ملی نخبگان کشور رتبه برتر و گواهی سطح سه را کسب کند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، جشنواره رویش چندین مرتبه از سوی بنیاد ملی نخبگان و در استان های مختلف برگزار شده و امسال هم به نام «جشنواره رویش البرز» به میزبانی استان آذربایجان غربی در ارومیه اجرا شد.

نتیجه مرحله اول داوری این جشنواره صبح دوشنبه (۲۲ مرداد) اعلام شد و «مهرداد باباربیع» دانشجوی دکتری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به همراه «حسین زارعی» عضو هیئت علمی این دانشگاه، که در این جشنواره شرکت کرده بودند، توانستند به عنوان مخترع برتر شناخته شوند.

مهرداد باباربیع در خصوص موفقیتش اظهار کرد: اختراعاتی که قبلاً توسط مخترعان در بنیاد مالکیت معنوی کشور ثبت اختراع شده بود، می توانست، در این جشنواره شرکت کند.

باباربیع افزود: این مسابقات دارای دو مرحله داوری بود که در مرحله اول نزدیک به ۱۲۰ نفر به صورت غیرحضوری شرکت کردند؛ مخترعان با ارائه مشخصات اختراع خود مورد ارزیابی اولیه قرار گرفتند و از بین آن ها قریب به ۶۰ نفر پذیرفته شدند.

این مخترع برتر ادامه داد: مرحله دوم به صورت حضوری انجام شد که در این دوره باید اختراع خود را برای چهار داور حاضر در مسابقه توضیح می دادیم و با لطف خدا توانستیم در این مقطع هم جزو ۱۶ مخترع برتر شناخته شویم و گواهی سطح سه جشنواره را کسب کنیم.

وی درباره اهمیت این گواهی بیان کرد: با دریافت این گواهی هم از جوایز تحصیلی آن و هم برای تجاری سازی اختراع خود می توانیم از آن استفاده کنیم که هدف اصلی شرکت کنندگان همین مورد است.

باباربیع توضیح داد: با توجه به مشکلاتی که در زمینه کودهای شیمیایی داشتیم توانستیم کودهای ارگانیک و به صورت کمپوست های فلزشده و استوانه ای که از مواد قابل باریافت است تهیه و در زمینه باغبانی و به خصوص خاک گلدان ها از آن استفاده کنیم.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: mehrnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز