امروز : شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

عدم استقبال سرمایه گذاران از توسعه 100 هکتاری منطقه ویژه اقتصادی شهرک صنعتی گنبدکاووس

کسب رتبه سوم پرداخت تسهیلات مراکز تولیدی گلستان

سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان 300x178 - کسب رتبه سوم پرداخت تسهیلات مراکز تولیدی گلستانتورکمن نیوز: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: این استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید پس از استان های البرز و تهران، در رده سوم کشور قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حسینقلی قوانلو در نشست خبری اظهار داشت: با دو برابر شدن مساحت 100 هکتاری وسعت شهرک صنعتی گنبدکاووس شرایط برای حضور بخش خصوصی مساعدتر خواهد شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره ‌به‌ کمبودهای زیرساختی در منطقه اترک بیان داشت:با وجود این که اراضی منطقه ویژه اقتصادی اترک قطعه بندی و فنس کشی شده است اما از نظر زیرساخت‌های اصلی مانند آب، برق و گاز مشکلات‌ اساسی وجود دارد. دوری این‌منطقه از مرکز استان و فراهم نبودن زیرساخت‌ها و امکانات لازم سبب شده تا سرمایه‌گذاران‌ رغبتی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه نداشته باشند.

قوانلو همچنین با اشاره به سرمایه گذاری‌های ۳ سال اخیر بخش خصوصی در صنعت گلستان، گفت: در سال ۹۵ حدود یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال، در سال ۹۶ مبلغ ۲.۷۷۰ میلیارد ریال و سال قبل نیز ۵.۶۳۰ میلیارد ریال در استان سرمایه گذاری شد.
وی گفت: امسال هم بخش خصوصی ۳.۵۰۰ میلیارد ریال در استان سرمایه گذاری کرده که پیش بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به ۱۰ هزار میلیارد ریال معادل یک و نیم برابر اعتبارات دولتی استان افزایش یابد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری 563 میلیاردتومانی در بخش صنعت استان، ادامه داد: بیش از 20 درصد سرمایه‌گذاری صنعتی استان در گنبدکاووس و به مبلغ 114 میلیارد تومان بوده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این نشست خبری به ظرفیت‌های این شهرستان در بخش اقتصادی و صنعت اشاره کرد و گفت: وجود این ظرفیت‌ها در شهرستان سبب سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در ۲ سال گذشته شد.

عبدالقدیر کریمی اظهارداشت: در دهه فجر سال گذشته از مجموع دو هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان گلستان، یک‌هزار و 170 میلیارد تومان حدود 60 درصد حجم سرمایه‌‌گذاری‌های استان در گنبدکاووس انجام شده است.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز