امروز : شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    112118

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    8:00 | ۱۳ تیر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

گلستان 6 300x169 - کریدور ریلی شمال به جنوب از مسیر اینچه برون نیاز ملی و ارتقاء دهنده روابط دیپلماتیک استترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به اهمیت ارتباط از شمال به سمت جنوب کشور اظهار کرد: کریدور ریلی شمال به جنوب از مسیر اینچه برون به آزادشهر و سپس شاهرود به طبس و بندرعباس، بیشتر از آنکه تنها مسئله استان گلستان باشد نیاز ملی و ارتقاء دهنده روابط دیپلماتیک است کشورهای حاشیه دریای خزر و آسیای میانه است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛علی محمد زنگانه در جلسه کریدور شمال به جنوب ( اینچه برون – آزادشهر – شاهرود – طبس) با حضور رحمانی معاون معاونت برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: قزاقستان یکی تولیدکنندگان اصلی غلات جهان و همچنین سرشار از معادن مختلف است و نیازمند مسیری برای انتقال تولیدات خود است و کریدور شمال به جنوب بهترین مسیر برای جابجایی است.

وی افزود: خوشبختانه مطالعات قدرتمندی جهت ایجاد  مسیر ریلی اینچه برون – آزادشهر – شاهرود – طبس انجام شده و تقاضای ما پیگیری وزارت راه و شهرسازی و و تسریع در صدور مجوزات ماده ۲۳ و ۵۶ است .
استاندار گلستان گفت: مسیر ریلی اینچه برون – آزادشهر – شاهرود – طبس جزو مصوبات سفر رییس جمهور بوده و باید با سرعت بالایی به مرحله اجرایی برسد.
زنگانه تاکید کرد : مدیریت استان آمادگی دارد تفاهم نامه ای با سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کند و به وزارت راه و شهرسازی ارسال کند.
وی ادامه داد: دیگر مسیرهای موجود برای شکل دهی کریدور شمال به جنوب به دلیل فرسودگی پل ها و ابنیه ها و محدودیت های حجم بار انتقالی قابل مقایسه با مسیر اینچه برون – آزادشهر – شاهرود – طبس نیستند.
لازم به ذکر است؛ راه آهن اینچه برون – آزادشهر – شاهرود – طبس به طول ۶۶۵ کیلومتر نیازمند ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار است که می تواند ۳۰ میلیون تن بار بنادر خزری را به جنوب با کاهش طول مسیر به میزان ۵۰۰ کیلومتری و کاهش مدت زمان را از ۱۲ روز به ۴.۵ روز کاهش دهد.
اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز