گلستان 7 300x215 - کرونا در گلستان شیب نزولی دارد/ ۶ شهرستان استان در وضعیت زردترکمن نیوز:  استاندار گلستان گفت:در حال حاضر ۶ شهرستان استان در وضعیت زرد قرار دارد و روند شیوع کرونا در استان رو به کاهش است و امیدواریم طی ۲ یا ۳ هفته آینده با رعایت پروتکل های بهداشتی به سمت سفید شدن کل استان حرکت کنیم.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی استانداری، هادی حق شناس در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: همراهی هیات های مذهبی نسبت به عزاداری در ایام محرم بسیار خوب بوده و شاهد معرفت بی نظیری از مردم بودیم .

وی افزود: تمام دستگاه ها ملزم هستند طرح شیفت بندی یک سوم و دو سوم اشتغال کارمندان با اولویت بانوان شاغل و بانوانی که فرزند خردسال دارند را اجرایی کنند.

حق شناس گفت: از صدر تا ذیل نظام جمهوری اسلامی دلسوز مردم و علاقه مند به برگزاری عزاداری های ماه محرم هستند اما جهت حفظ سلامت مردم, رعایت پروتکل های بهداشتی تعیین شده ستاد ملی کرونا را لازم الاجرا می دانیم.

وی تاکید کرد: هرگونه دسته روی و برگزاری عزاداری در فضاهای مسقف ممنوع است اما اگر چنانچه هر یک از شهرهای استان به وضعیت سفید برسد در اجرای مراسمات تجدید نظر خواهد شد.

استاندار گلستان گفت: امیدواریم همانگونه که رعایت پروتکل های بهداشتی موجب شد از عید قربان با حداقل مشکلات عبور کنیم همراهی همگانی در ایام محرم نیز می توانند سفید شدن استان را تسریع کند.

لازم به ذکر است در این جلسه دانشگاه علوم پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان ارایه کرد که بر اساس آن طی یک ماه گذشته متوسط ابتلا از ۴.۸ به ۲.۵ رسیده است و اگر به ۲.۲ برسیم کل استان در وضعیت زرد قرار میگیرد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۸

۰۵ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

81522

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک