امروز : جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

43 300x207 - کردکوی می‌تواند چون دوره چهارم مجلس شورای اسلامی حماسه ساز باشد

در انتخابات مجلس استان گلستان هفت نماینده از شش حوزه انتخابیه این استان با جمعیتی بالغ بر 1,868,819 به مجلس شورای اسلامی راه می یابند.

ترکمن نیوز-  عبدالرسول جوادی بالاجاده- کردکوی مرکزیت حوزه انتخابیه غرب استان گلستان با ظرفیت‌های گستردگی جغرافیایی، فراوانی روستاها و جمعیت و مهمتر از همه همراهی و مشارکت مردم آگاه، بصیر و همیشه همراه آن می‌تواند در مراحل مختلف اجتماعی و سیاسی “حماسه‌ای ماندگار از حضور با بصیرت و آگاهانه “و با نگاه توسعه همه جانبه را خلق کند.

نمادی از این حماسه آفرینی را مردم کردکوی در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی با انتخاب” حاج محمد قاسم کیا” و ادامه فرآیند خلق حماسه همراهی را در دو دوره گذشته در حمایت از ” حاج رحمت جلالی” به خوبی به نمایش گذاشتند .

این بستر نشانگر آن است که کردکوی و مردم آگاه و دغدغه‌‌مند به توسعه و پیشرفت آن می‌توانند حماسه‌ای ماندگار را خلق کنند و از ظرفیت‌های بالای نیروی انسانی متخصص،متعهد و درد آشنای منطقه به عنوان نماینده در مجلس شورای اسلامی را از میان نامزدهای این دوره انتخاب کنند.

حال که کردکوی از رنگارنگی نامزدها از شهر و روستا و دارای قابلیت های بسیار در انتخابات مجلس دوازدهم حضوری پر رنگ از دلسوزان را بخود دارد
“وقت آن است که انسجام و اتحاد همه جانبه برای بهترین انتخاب و معرفی برترین آن گام برداشته شود” و باری دیگر وفاق اجتماعی را تجربه و معنا یابد و با شایسته ترین انتخاب حماسه ای چون انتخابات مجلس چهارم در غرب استان گلستان رقم خورد.

عامل اصلی خلق حماسه حضور در مجلس دوازدهم در کردکوی در مرحله اول” مردم منطقه” هستند تا با انتخاب شایسته و برتر از میان نامزدها و در مرحله دوم “انسجام همه جریان‌های سیاسی”خواهد بود.

نامزدهای مطرح و نامدار و جوان که دغدغه و دلسوزی برای توسعه منطقه دارند ظرفیت خوبی برای این حماسه آفرینی باشند،تعدد نامزدها و حضور از همه جریان‌ها و قومیت‌ها می‌تواند جذب حداکثری مشارکت مردم کردکوی را رقم زند

لیکن در خلق این حماسه آنچه که اهمیت دارد” یکپارچگی و انسجام نامزدهاست” تا با تعامل گزینه های برتر را از میان خود انتخاب و حمایت همه جانبه از منتخبین نامزدها نمایند تا مردم در انتخاب برتر شرایط انتخاب بهتری داشته باشند و تعدد آرا موجب سردرگمی و شکسته شدن آرا منطقه کردکوی نشود

الحمدالله این دوره نیروهای اثرگذار اجتماعی چون ” احمد سردار زاده ” که سابقه و تجربه خدمت برای مردم کردکوی را در پرونده خدمتی خود دارد
در کنار ” سید محمود حسینی ” از کردکوی و ” دکتر قربان بابایی ” که دارای تجارب مدیریتی در فرمانداری و آموزش و پرورش و استانداری را دارا می باشند دارای شرایط بهتری برای رقابت دارند

این در شرایطی است که چهره های نوظهور در این دوره از انتخابات وارد میدان رقابت شدند که الحمدالله دارای تجارب و تخصصی و دغدغه‌های همسو برای توسعه منطقه دارند که از سرمایه های ارزشمند نیروی انسانی منطقه کردکوی به شمار می‌روند و تجربه حضورشان می‌تواند بستر ساز حضوری متفاوت و کارا تر در دوره های آتی مجلس و سایر میادین انتخاباتی در منطقه باشد.

اگر اجماع نامزدهای انتخاباتی منطقه کردکوی انجام شود می‌تواند کردکوی حماسه ساز باشد و تجربه حضور نمایندگی در مجلس را چون دوره چهارم داشته باشد .

رمز این موفقیت در مشارکت حداکثری مردم در پای صندوقهای رای و انسجام سیاسی نامزدها برای انتخاب برتر خواهد بود.

این مسئولیت سنگین در مرحله اول بر دوش نامزدهای انتخاباتی و در مرحله دوم جریان‌های سیاسی و موثرین اجتماعی و سیاسی منطقه می باشد.

انتظار است نامزدهای انتخاباتی با انسجام سیاسی و رایزنی جریان‌های سیاسی و احزاب در هدایت افکار عمومی و فراخوان حضور گام‌های وحدت آفرین با رویکرد دلسوزانه برای توسعه و پیشرفت منطقه برداشته شود.

تحلیل شرایط انتخابات منطقه غرب استان گلستان با شاخص های بومی و محلی منطقه ای در بندرگز و نوکنده و بندرترکمن و کوموش‌دفه و حضور و ظهور نامزدهای انتخاباتی در فصول آینده تحلیل خواهد شد .

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز