فرماندار شهرستان ترکمن:

ترکمن 3 300x185 - کتابخوانی موجب ارتقاء فرهنگی و سلامت جامعه می شودترکمن نیوز: فرماندار شهرستان بندرترکمن گفت: کتابخوانی موجب ارتقاء فرهنگی و سلامت جامعه می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  الیاس هیوه چی در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار کرد: اقشار مختلف جامعه با تلاش و کوشش در حوزه های فرهنگی مخصوصا کتاب و کتابخوانی به کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سلامت جامعه کمک کنند.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا، نسبت به سال های گذشته تعداد کتابخوان ها دو برابر شده است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در خصوص هشتگ کتابخوانی و جشنواره رضوی گفت: اجرای این طرح ها با استفاده از ظرفیت های مختلف باعث ارتقاء کتابخوانی می شود.

هیوه چی در خصوص احداث کتابخانه دوم در شهر بندرترکمن تصریح کرد: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت های شهرستان و پشتیبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، پروژه احداث کتابخانه دوم در شهر برنامه ریزی و اجرا شود.

در ادامه عبدالحی میرزاعلی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: معمولا جامعه ای پویا است که با کتاب و کتابخوانی انس والفت بگیرد.

وی با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره رضوی گفت: امسال در جشنواره رضوی، نسبت به تعداد کتابخانه ها استان گلستان در ردیف پنجم کشوری قرار دارد و این امر را مدیون حمایت فرمانداران، اعضای انجمن ها، کتابخوان ها،نویسندگان، مولفان و … هستیم.

وی افزود: چنانچه شهر یا روستایی با جمعیت بالای ۲۵۰۰ نفر، ساختمانی در اختیار اداره کل کتابخانه های عمومی استان قرار دهند آمادگی تجهیز آن و جذب یک نیرو از اهالی همان روستا را داریم.

میرزاعلی در خصوص احداث کتابخانه دوم یا سوم شهری تصریح کرد: در صورتی که زمین اهدا شود با هماهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری آمادگی تاسیس کتابخانه های جدید را داریم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۷

۱۰ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78111

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک