امروز : سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

300x185 - کاهش ۴۰درصدی مرگ بیماران کرونا با پلاسما درمانیترکمن نیوز: سرپرست طرح پلاسمادرمانی با استفاده از پلاسمای بهبود یافتگان کرونا گفت: گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که روش پلاسمادرمانی در بهبود بیماران با وضعیت شدید بیماری کرونا و حتی بیماران با وضعیت بحرانی، موثر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  دکتر حسن ابوالقاسمی اظهار داشت: تاکنون ۳۰۰ نفر برای درمان کرونا پلاسما اهدا کرده اند.

ابوالقاسمی تصریح کرد: با اسفاده از پلاسما درمانی 40 درصد از مرگ و میر بیماران کرونایی کاسته شد زیرا می‌تواند ویروس را در بدن افراد بدحال از بین ببرد.

وی با تاکید بر اینکه تحقیقات در این شرایط بسیار سخت است، بیان کرد: ما توانستیم در یک کارآزمایی بالینی از مکانیزم پلاسمادرمانی استفاده کنیم. بدین شکل که وقتی فرد مبتلا به کرونا بهبود می‌یابد از پادتن‌های وی برای درمان بیماران کرونا استفاده کنیم.

سرپرست طرح پلاسمادرمانی با اشاره به اینکه بعد از چین ما دومین کشور بودیم که وارد این عرصه شدیم، بیان داشت: قبل از ما چین به طور محدود از روش پلاسما درمانی استفاده کرد و تاکنون چند بهبود یافته در منابع پزشکی این کشور و منابع بین المللی گزارش شده است.

وی گفت: احتمال می‌رود که پادتن‌ها تا ۳ الی چهار ماه در بدن افراد بهبود یافته مبتلا به کرونا وجود داشته باشد و فردی که یک بار به کرونا مبتلا شده تا ۳ – ۴ ماه دیگر مبتلا نشود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز