ازبکستان 300x188 - کاهش محدودیت‌های قرنطینه در ازبکستانترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان از کاهش محدودیت های قرنطینه در این کشور از ۱۷ آگوست خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان گفت: برای بازگشت به فعالیت منظم اقتصادی و اجتماعی و تسهیل زندگی مردم باید محدودیت‌های قرنطینه در این کشور را به تدریج کاهش دهیم.

رئیس جمهور ازبکستان افزود: از ۱۵ آگوست وسایل نقلیه، ارتباطات هوایی و ریلی محلی بدون محدودیت اجازه تردد دارند. همچنین آسایشگاه‌ها، هتل‌ها، موزه‌ها، اردوگاه‌های کودکان، سالن‌های زیبایی، آرایشگاه‌ها، موسسات تغذیه عمومی در فضای باز فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

به گفته میرضیایف، همچنین برنامه‌ریزی می‌شود از ۱۷ آگوست تردد وسایل نقلیه بین مناطق، فعالیت حمل‌ونقل عمومی (غیر از مترو) مانند اتوبوسهای بیرون شهری آغاز شود.

وی ادامه داد: از ۱۷ آگوست فعالیت مساجد و دیگر سازمان‌های دینی نیز آغاز خواهد شد.

رئیس جمهور ازبکستان خاطرنشان کرد که از ۲۰ آگوست می‌توانند بازارهای پوشاک و مصالح ساختمانی، فروشگاه‌های بزرگ، سالن‌های ورزشی و استخرها فعالیت خود را آغاز کنند.

میرضیایف تاکید کرد: با وجود کاهش محدودیت‌های قرنطینه ما باید مقررات فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، ضدعفونی و دیگر قواعد بهداشتی را رعایت کنیم.

گفتنی است بر اساس آمار امروز تعداد مبتلایان به کرونا در ازبکستان به ۳۲۸۳۷ نفر رسیده است.

تاکنون در این کشور ۲۵۶۵۹ نفر از کرونا بهبود یافتند و ۲۲۲ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

بر  اساس این گزارش، در حال حاضر ۶۹۶۵ بیمار تحت معالجه قرار دارند. 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۰

۲۳ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80741

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک