امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۸,۱۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

انتخابات مجلس یازدهم

کاندیداها به خط شدند

photo 2019 12 06 04 06 12 300x186 - کاندیداها به خط شدندتورکمن نیوز: مهلت ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به دقایق پایانی خود نزدیک می شود و بر اساس شنیده ها برخی از واجدین شرایط امروز و فردا به لیست نهایی می پیوندند. همین الان که این مطلب را می خوانید ثبت‌نام ها در فرمانداری های مرکزی شهرستان ها درحال انجام بوده و طی اولین دقایق روز یکشنبه مهلت باقیمانده به پایان خواهد رسید.

در لیست ثبت نامی های انتخاب یازدهم همچنین شاهد ورود تنی چند از چهرهای شناخته شده قابلیت دار هستیم که می توانستند در انتخابات دور گذشته نیز پا به عرصه بگذارند. از اواخر شهریورماه گذشته و با فعالیت چهره به چهره داوطلبین، برخی کاربران فضای مجازی فعل تخریب چهره ها را در دستور کار خود قرار داده و با عدله قرار دادن بهانه های واهی و بی آنکه اطلاع دقیقی از رزومه کاری داوطلبین داشته باشند از هرگونه تخریب فروگذاری نکردند.
علی ایهال یخ فعالیت ها می رود تا رفته رفته ذوب شده و پای فعالین به دفاتر مردمی داوطلبین باز شود. مهمترین بحث کنونی این ایام پیش بینی تایید و رد صلاحیت ثبت نام شده ها است. موضوعی که باعث شد تا بسیاری از فعالان میدانی از پیوستن مستقیم به تیم کمیته های کاندیداها خودداری ورزند. از سوی دیگر لزوم ضرورت تشکیل اجماع نیز مسئله ای است که در پس از اعلام لیست تایید صلاحیت شده ها به شکل جدی مطرح خواهد شد.
تجارب گذشته نشان داده است که تمکین از تصمیم اجماع، تنها راه هموار برای تضمین پیروزی کاندیدای اصلح در یک دوره از انتخابات می باشد. این تمکین هرچند که در رقابت های دور دهم با نتیجه همراه بود، اما پیروی از تصمیم یاش اولی ها در این دوره برای کاندیداهایی که آرا قومیت ها را پشت سر خود می بینند چندان قابل هضم نخواهد بود.
آنچه که در آوردگاه انتخابات یازدهم مجلس بیش از سایر موارد نمود عینی خواهد داشت رفتارهای احساسی هوادران کاندیداها است. در این رهگذر اعلام حمایت داوطلبین خارج گود مانده از راه یافتگان به دور نهایی همسو با تعدادی که شانس پیروزی کمتری دارند بر بازار داغ انتخابات در حوزه های مختلف استان گلستان خواهد افزود. امید می رود روز انتخابات نتیجه ای رقم بخورد که با بیشترین رضایت عمومی همراه بوده و در آستانه سال ۱۳۹۹ شور و نشاط اجتماعی را به جامعه تزریق نماید.

۱- عبدالقیوم شکاری فعال شاخص اجتماعی پس از آنکه به صورت پیش بینی نشده ثبت نام کرد رایزنی هایش را در مناطق مختلف حوزه استارت زده است. فعالان می گویند ورود این استاد دانشگاه به انتخابات با استقبال همشهریانش مواجه شده است. شکاری پس از ثبت نام بلافاصله اقدام به برگزاری یکی دو نشست خانگی نمود و تلاش می کند تا به لیست مدعیان اصلی بپیوندد.
۲- بر اساس گزارشات دریافتی جلال ایری هم ثبت نام کرده است. وی شب گذشته جهت بیان دیدگاه‌هایش نشستی را با حضور طرفدارنش در بندرترکمن ترتیب داد. مجری گری نشست را حمید کر عهده دار بوده است. گفته می‌شود تعدادی از فعالان کردکوی و بندرگز هم در نشست مذکور حاضر بوده اند.
۳- برخی کاربران فضای مجازی که فعالیت های قرباندردی قورلی زاده را رصد می کنند مدعی شده اند وی امروز به لیست داوطلبین مجلس اضافه خواهد شد. نام قورلی زاده در انتخابات این دوره چندان در فضای دیده نمی شد، با اینحال از او بعنوان فعالترین داوطلب در سرکشی به مراسمات مردمی یاد می شود.
۴- رقم پیشنهادی نامتعارف یک مجری سرشناس ساکن بندرترکمن باعث شده است تا داوطلبین قید همکاری با وی را بزنند. این مجری در دور گذشته نیز به همین علت از فضای انتخاباتی به دور ماند.
۵- یوسف بسنجیده طی هفته گذشته بیشترین نشست خانگی را در منطقه داشت. دفتر شرکت وی در بندرترکمن رفته رفته شلوغ شده و همه روزه چند نوبت جلسه هم اندیشی در آن انجام می شود. شب گذشته نیز تعدادی از صنف مهندسین جوان جهت همکاری با این کاندیدای مجرب پیمان همکاری بسته اند.
۶- علی رغم ثبت نام تنی چند از کاندیداها از جمله محمد جواد نظری مهر که هفته گذشته صورت پذیرفت، بهزاد سلیمی از فعالان انتخاباتی بندرترکمن می گوید وی و گروهش همچنان مشغول بررسی اوضاع کاندیداها بوده و در زمان لازم تصمیم خود را نهایی خواهند کرد.
۷- یک فعال انتخاباتی حوزه غرب با اشاره به همکاری میرزنجانی شهردار سابق بندرترکمن با سردارزاده اعتقاد دارد، سردار زاده در زمان تصدی صندلی شهرداری کردکوی جزو شهرداران برتر کشوری معرفی شده بود و همسو بودن میرزنجانی با وی می تواند به توسعه و بالندگی اقتصادی منطقه کمک شایانی نماید.
۸- فعالان در غرب استان از هویت نام خانم م م اظهار بی اطلاعی کرده و ادعا می کنند وی خواسته است تا هویتش پنهان بماند‌. این درخواست بانوی ثبت نام کننده باعث تعجب بسیار زیاد فعالان و صاحب نظران اجتماعی شده است.

۹- سید جواد حجازی داوطلب ساکن بندرگز با توجه به شرایط بر دامنه فعالیت هایش تداوم بخشیده و در سرکشی به مناطق ترکمن نشین از سایر رقبایش پیشی گرفته است. جمعی از نیروهای کارکشته وی را در نشست هایش همراهی می کنند. حجازی بزودی هسته اصلی فعالیتش در بندرترکمن را مشخص می کند. هواداران این داوطلب می گویند بی تردید نام وی در جمع کاندیداهای نهایی خواهد بود.
۱۰- سرانجام سعید اسکندریان هم به شایعات پیرامون خود خاتمه بخشیده و با همراهی جمعی از هوادارنش ثبت نام کرد. اسکندریان پس عدم راهیابی به جمع کاندیداهای تایید صلاحیت شده ی دوره دهم، در تهران مشغول به فعالیت بود و آمد و رفت چندانی به حوزه نداشت.
۱۱- در آق قلا هوادران عبدالغفار رادمهر از ثبت نام قریب الوقوع وی از حوزه تهران صحبت می کنند. این تصمیم ناگهانی رادمهر از سوی دیگر انگیزه مضاعفی را در جمع هوادران امانزاده ایجاد کرده است. رادمهر در اولین ورودش به انتخابات نتیجه بسیار خوبی را به دست آورد و اگر فعالیت گروه اجماع آق قلا تداوم میافت می توانست عنوان اولین راه یافته ترکمن به مجلس شورای اسلامی از حوزه مذکور را به خود اختصاص دهد.

۱۲- بر اساس پبش بینی فعالان سعید یلقی شانس بالایی برای راهیابی به مرحله نهایی انتخابات دارد. این چهره علاوه بر آق قلا، طرفداران بیشماری در مرکز استان با خود همراه کرده است و پیش بینی می شود از هر دوذ طرف رای قابل توجهی را کسب نماید.
۱۳- افراد نزدیک به کاندیداها، هزار جریبی و سنگدوینی را جزو داوطلبین فعال در آق قلا معرفی کرده و شانس برابری را هم برای محمود ربیعی که از تشکیلات منظمی برخوردار است قائل شده اند.

۱۴- در حوزه گنبد طایفه بزرگ قوجق با عبدالله رستگار، سلیمان هاشمی و رشید خرمالی وارد انتخابات شده است که با توجه به کنکاش های بعمل آمده، رستگار از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. طرفدارن هاشمی این امتیاز را به کاندیدای خود نسبت می دهند.
۱۵- طایفه قانیقمز با پنج کاندیدا از جمله حکیم گلدی زاده، یوسف خانی، آق ارکللی، طاهر سارلی و رئوف اسکندرنژاد رکورد مشارکت در انتخابات یازدهم مجلس در گنبد را شکسته اند. در این بین گلدی زاده شانس بالاتری در قیاس با رقبایش دارد.

۱۶- از شهرام غراوی به‌ عنوان یکی دیگر از کاندیداهای مدعی در گنبد یاد می شود. نماینده فعلی کلاله و مینودشت این روزها نظر طیف قابل توجهی از جامعه را به خود جلب کرده است. غراوی در انتخابات مجلس یازدهم جزو کاندیداهای مهمان بشمار رفته و در مورد دیدگاه گروه یاش اولی گری نسبت به وی ابهاماتی احساس می شود.

۱۷- بایرام گلدی برمک ایندوره نیز مانند دوره دهم از حوزه گنبد ثبت نام کرد. هوادران وی منتظر تایید صلاحیت وی بوده و با وجود حضور رقبای قدر در ایندوره کار سختی برای ماندن در کورس رقابت ها خواهند داشت.

✍️ طاهر جانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

  • سالار

    اولا گلدی زاده از طایفه غراوی است نه قان یوقماز ثانیا وقتی طاهر سارلی صلاحیت بگیرد هیچ فردی نمیتواند با وی رقابت کند. طاهر مرد مبارز و شجاع است. هیچ سایتی حتی از ثبت نام وی خبر نگذاشته است فقط در حد اشاره بین نام های دیگر اسم ایشان را اوردند چون سایت ها پول نگیرند تبلیغات انجام نمیدهند اما طاهر سارلی به لطف الله متعال تایید میشود وبدون تبلیغ نماینده گنبد میشود. در تلگرام پرهوادارترین گروه طاهر است بدون اینکه حامی انسانی داشته باشد. ایشان میگوید اگر خداوند ازمن حمایت کند هیچ ثروت و قدرتی نمیتواند با من رقابت کند و من همه چیزم را سپردم به الله جل جلاله و ایمان و باورم و امیدم به الله سبحان است. ان شاءالله خداوند پشت و پناهش باد. سالار کلته

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز