کاراته کای گلستانی به عنوان سومی دست یافتورزش بانوان-ترکمن نیوز- رییس هیات کاراته گلستان گفت: ورزشکار ملی پوش گلستان در رقابت های پومسه قهرمانی آسیا در بخش زنان به میزبانی کشور ویتنام؛ به عنوان سومی دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، اسماعیل جبله اظهار کرد: این مسابقات دیروز جمعه با حضور ۳۰۹ ‘پومسه رو’ از ۲۸ کشور به میزبانی ویتنام در شهر هوشی مینه برگزار و با قهرمانی کره جنوبی و نایب قهرمانی ایران به پایان رسید.

جبله بیان کرد: فاطمه حسام تنها نماینده استان گلستان در این رقابت ها بود که در پومسه ۳ نفره در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال به همراه مرجان سلحشوری و مرجان تاجی رستم آبادی عنوان سوم مشترک را به همراه تیم تایلند به دست آوردند.

در این بخش تیم ویتنام قهرمان شد و فیلیپین بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

وی بیان کرد: تیم‌ملی پومسه کشورما در دو گروه مردان و زنان با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۷ برنز نایب قهرمان آسیا شد.

رییس هیات کاراته به شرایط این رشته در گلستان اشاره کرد و گفت: با وجود شناسایی استعدادها، ورزشکاران زن گلستان برای پیوستن به تیم ملی راه طولانی در پیش دارند که با ایجاد فضای مناسب تمرین، افزایش دانش و توان علمی مربیان، حمایت از ورزشکاران در مراحل گوناگون آماده سازی، اعزام به مسابقات داخلی و خارجی؛ در مسیر کسب موفقیت های بیشتر پشتیبانی می شوند.

جبله افزود: چشم انداز بلندمدت کاراته گلستان، شناسایی نفرات توانمند و مستعد برای حضور در رویدادهای معتبر آینده و کسب افتخار و مدال آوری در این مسابقات است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۴

۰۵ خرداد ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک