امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۱,۸۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    95532

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:36 | ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

جباری توران فرمانداری مینودشت 1 300x178 - کارآفرینی بانوان برطرف کننده چالش های اقتصادیترکمن نیوز: مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری گلستان گفت: بانوان نیمی از کالبد جامعه هستند که در تمام مراحل تولد، رشد، و بلوغ و شکوفایی یک جامعه حضور داشته و بایستی در ایجاد هر یک از صحنه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و حتی تاریخی، وظایف خود را به انجام برسانند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  طاهره جباری توران در فرمانداری مینودشت اظهار داشت: برجسته‌ترین نوع مشارکت، مشارکت سیاسی است که در واقع ورود به عرصه‌ی انتخاب شدن یا انتخاب کردن به منظور دخالت در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌های خرد و کلان سیاسی، که با سرنوشت جامعه ارتباط مستقیم دارد، می‌باشد.

وی افزود: مشارکت فعال زنان، در فعالیت‌های فرهنگی جامعه مساله‌ای است که از دیر باز با موانع و مشکلات فراوانی روبه رو بوده است. به طوری که این موانع در قالب‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و … جلوه نموده است و هر کدام می‌توانند در میزان مشارکت زنان در فعالیت‌ها موثر باشند.

جباری توران فرمانداری مینودشت 2 300x178 - کارآفرینی بانوان برطرف کننده چالش های اقتصادی

جباری توران در حوزه فعالیت اقتصادی بانوان بیان داشت: فعالیت مشارکت زنان روستایی ایران در فعالیت‌های اقتصادی در قالب ساختارهای نظام یافته با حمایت طرح‌های اعتباری مثل صندوق‌های اعتبارات خرد، گامی مهم در راستای کار آفرینی و اشتغال زایی و کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد خانوار است.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری گلستان تصریح کرد: کارآفرینی یکی از راه‌های برطرف کننده چالش‌های اقتصادی کشور است که در این زمینه بانوان نقش بسزایی دارند.

جباری توران فرمانداری مینودشت 3 300x178 - کارآفرینی بانوان برطرف کننده چالش های اقتصادی

وی اذعان کرد: در جامعه امروز، زنان نقش مهم و در حال گسترشی در زمینه کسب و کار دارند. در سال‌های اخیر، سهم زنان در کسب و کارهای خصوصی به اندازه کارهای دولتی روند رو به رشدی را طی کرده است.

گزارش از: آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز در استان گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز