امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    92978

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:11 | ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

عباس مهدی زاده ترکمن نیوز 300x188 - چه کسی سازمان سنجش را پاسخگو می کند ؟ترکمن نیوز – عباس مهدی زاده خبرنگار پایگاه خبری ترکمن، درخصوص آزمون برگزاری سازمان سنجش مطلبی را در جهت نحوه پاسخگویی این سازمان برای ترکمن نیوز ارسال داشته که در ادامه می توانید مطالعه کنید:

آزمون هشتم فراگیر استخدامی دستگاههای اجرایی کشور با برون سپاری سازمان اداری و استخدامی کشور بعنوان کارفرمای ثبت نام تا اعلام نتیجه آزمون به سازمان سنجش اموزش کشور بعنوان پیمانکار و متولی اجرای آن در حالی مراحل مصاحبه داوطلبان قبول شده مرحله اول ازمون دارد انجام می گیرد که برخی از داوطلبان بومی این ازمون به دلیل ضعف اطلاع رسانی پس از ثبت نام اولیه از امتیاز و ضریب بومی بودن با وجود ارایه گواهی استشهاد محلی ده سال سکونت محروم شده اند و سازمان سنجش نیز تاکنون در رفع تبعیض و احقاق امتیاز بومی انان استنکاف و مخالفت نموده است .

در این راستا مستدعی است سخنگوی سازمان سنجش به پرسش های ذیل اصحاب رسانه ها و افکار عمومی پاسخ جامع و مستدل ارایه نماید:
یکم ؛ آیا اطلاع رسانی پیامکی و نیز یاداوری اطلاعیه اینترنتی صرفا در سایت سازمان سنجش در دو تاریخ مهرماه 99 و آذرماه پس از ثبت نام قطعی داوطلبان ازمون می تواند مبنای اتمام حجیت برای متقاضیان واجد شرایط بومی بودن باشد ؟ و قاعده منطقی عندالمطالبه بودن و به تبع آن عندالاستطاعه شدن محاسبه امتیاز بومی داوطلب منتفی خواهد بود ؟

دوم؛ آزمون استخدامی مانند آزمون دکتری ، نیمه متمرکز و دو مرحله ای است نمرات و امتیاز های جداگانه مرحله کتبی با نمرات مرحله مصاحبه و سایر امتیازات مکتسبه با وزن های معین شده ، معیار قبولی داوطلبان است همانطور که در اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی امده که می توان نمره امتیاز بومی از داوطلب کسر شود آیا نباید به داوطلب بومی واجد شرایط در همان کد رشته محل رقابت با سایزین امتیاز بومی اضافه گردد ؟

سوم؛ از انجا که احراز شرط ده سال سکونت بومی بودن از طریق سامانه های مستند قابل استعلام با کد ملی داوطلب مانند سرشماری نفوس و مسکن سال 1390 مرکز آمار ایران و یا سامانه کد پستی کشور و سیستمی انجام نشده است و فرم استشهاد محلی سکونت با تایید کلانتری ها سهل الوصول و غیر متقن بوده است آیا تایید برگ استشهاد محلی موجود قابلیت راستی آزمایی دارد ؟ چرا برخی داوطلبان بومی واقعی جامانده اند و تکلیف چیست ؟

چهارم؛ چرا برای برخی داوطلبان بومی ساکن شهرهای کوچک و بخش های تابعه مراکز استانها که اتفاقا ثبت بومی در سامانه سنجش را نیز داشته اند و کد رشته محل جداگانه از شهر مرکز استان دارند امتیاز بومی محاسبه نشده است ؟

پنجم ؛ منظور از ” ضوابط ابلاغی ” اعلام شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور در مکاتبات سازمان سنجش دقیقا چیست ؟ چرا که مسولان ارشد ان سازمان ، حسن اجرای آزمون در تمامی موارد آن و ثبت و محاسبه امتیاز بومی واجدین شرایط فبول شده آزمون را در اختیار سازمان سنجش می دانند و لاغیر ، براستی مفهوم این تناقض کجاست ؟ و چه کسی پاسخگوی اصلی است ؟ و اما به درستی راهکار صواب چیست ؟ فی الواقع سازمان سنجش می تواند جهت برقراری ترازوی برابری و رقابت عادلانه داوطلبان بومی در کد رشته محل ها صرفا برای آن دسته از دا طلبان بومی قبول شده که در مهلت مقرر یک هفته ای پس از اعلام نتایج اولیه آزمون تقاضای مکتوب امتیاز بومی خود را به پیوست فرم تایید شده بومی موجود در پرونده انان در سامانه درخواست ها سازمان سنجش داده اند و شماره نامه ثبت شده دارند ، امتیاز بومی آنان را محاسبه نماید بدون آنکه نیاز باشد کارنامه جدیدی برای این داوطلبان قبول شده مرحله اول آزمون هشتم فراگیر صادر نماید و امید که چنین بادا.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز