مدیرکل امور عشایر استان گلستان؛

مراوه تپه-ترکمن‌نیوز- مدیرکل امور عشایر استان گلستان از اجرای چهار طرح عمرانی ویژه عشایر شهرستان مرزی مراوه تپه در منتهی الیه شرق این استان خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح ها یک میلیارد و ۷۹۳ میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده است.

Ashayer 26Az 300x209 - چهار طرح عمرانی ویژه عشایر مراوه‌تپه اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن​های ایران، رضا علیپوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها شامل شن ریزی دو راه عشایری به نام های سلملی دره و مردم دره مجموعا بطول ۳۵۰۰ متر، احداث یک مخزن ذخیره آب آشامیدنی به حجم ۱۵ متر مکعب در مناطق عشایری یکه توت و چرلا و احداث ۱۰ چشمه سرویس بهداشتی می باشد.
وی اضافه کرد: این طرح های عمرانی براساس تفاهم نامه چهار جانبه بین فرمانداری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راهداری و حمل و نقل جاده ای و امور عشایری مراوه تپه به استناد بند ب جزء یک ماده ۶ برنامه ششم توسعه کشور و از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده اجرا می شود.
علیپوری بابیان اینکه این طرح ها توسط راهدای و بنیاد مسکن انجام می شود، تصریح کرد: با اجرای این طرح ها افزون بر ۲۰۰ خانوار عشایری در شهرستان مرزی مراوه تپه از مزایای آن بهره مند می شوند.
استان گلستان ۳۵۳۰ خانوار عشایر با جمعیت تقریبی ۲۱ هزار نفر دارد که این تعداد ۱۹۷۸ خانوار آن از عشایر کرد خراسان های شمالی و رضوی و بقیه عشایر بومی و ترکمن استان هستند.
عشایر بومی و کوچنده گلستان در مجموع ۷۶۷ هزار راس دام دارند و درسطح ۳۵۰ هزار هکتار مراتع گلستان درسه شهرستان مراوه تپه، گنبدکاووس و کلاله پراکنده اند.
شهرستان مرزی مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلیستان واقع است و افزون بر ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۳

۲۶ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

8125

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک