امروز : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

کنگره فرهنگ عاشورایی 1 300x225 - چهارمین کنگره فرهنگ عاشورایی در آئین، زبان و ادبیات ترکمن برگزار شدترکمن نیوز- طاهر جانی: مراسم چهارمین مراسم کنگره عاشورایی در آئین، زبان و ادبیات ترکمن، در تالار فخرالدین اسعد گرگانی با حضور جمعی از علاقمندان به اهل بیت پیامبر اکرم و مخدومقلی فراغی شاعر عارف و نامی ترکمن و ایران برگزار گردید.

دبیر همایش کنگره در این مراسم ضمن اشاره به این مطلب که تعداد آثار رسیده به مراسم امسال به مراتب بیشتر از سالیان گذشته بوده است، گفت: هیات داوری همایش در با اتمام مهلت ارسال آثار تشکیل جلسه داده و پس از بررسی آثار علاقمندان در سه رشته مقاله، داستان، شعر و نقاشی کودک و نوجوان، نفرات برتر را به ترتیب مشخص نمودند.
رستم جرجانی با یادآوری این مطلب که مجموع آثار رسیده به بخش داوری همایش ۲۳۰ مورد بوده است، افزود: در بخش نقاشی که ویژه کودکان و نوجوانان بود، خوشبختانه آثار بسیار متنوعی دریافت گردید که بیانگر خلاقیت آنها در خصوص بیان واقعه عاشورا با به تصویر کشیدن مصیبت وارده از نگاه مخدومقلی فراغی بوده و بیانگر آن است که کودکان و نوجوانان ما نیز ارادت خاصی به اهل بیت پیامبر اسلام دارند.
کرامت آخوند میرزاعلی، نفر برتر بخش مقاله و عبدالمناف آق ارککلی نفر برتر بخش داستان نفراتی بودند که به ترتیب در جایگاه حاضر شده و به قرائت آثار خود پرداختند. همچنین حاجی محمد ایری هنرمند نامدار ترکمن قطعه ای را در وصف حال و هوای ایام به اجرا در آورد.
چهارمین کنگره فرهنگ عاشورایی در آئین، زبان و ادبیات ترکمن در ادامه با تقدیر از نفرات برتر بخش مسابقه پایان یافت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز