الحاق ازبکستان به سازمان تجارت جهانی 300x199 - چهارمین نشست کارگروه الحاق ازبکستان به سازمان تجارت جهانیترکمن نیوز:  چهارمین نشست کارگروه الحاق ازبکستان به سازمان تجارت جهانی در ۷ ژوئیه سال ۲۰۲۰ از طریق ویدئو کنفرانس در ژنو برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن،  هیئت ازبکستان تحت سرپرستی معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی جمهوری ازبکستان، سردار عمرزاقوف بود.

در این جلسه گزارشی از طرف ازبکستان در مورد وضعیت و چشم اندازهای توسعه اقتصادی و اجتماعی این کشور در زمینه الحاق به سازمان تجارت جهانی ارائه گردید.

همچنین تاکید شد که ادامه روند این استراتژی اقدامات جهت توسعه بیشتر جمهوری ازبکستان در سال های ۲۰۱۷-۲۰۲۱ میباشد و ادغام آن در سیستم تجارت چند جانبه، یکی از ارکان اصلی برای توسعه فعالیت اقتصادی خارجی کشور است.
قانون تجارت خارجی ازبکستان که طبق آن، اقدامات انجام شده توسط این کشور برای اطمینان از انطباق مقررات تجارت خارجی با هنجارها و معیارهایی که بطور کلی توسط کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی به رسمیت شناخته شده است، مورد گفتگو و بررسی قرار گرفت.
گفتگوی مفصلی درباره اسناد ارسالی کشور صورت گرفت که گروه مذاکره کننده در مورد پیوستن جمهوری ازبکستان به سازمان تجارت جهانی توضیحات مناسبی ارائه نموند.
توافقاتی در مورد برگزاری مذاکرات دو جانبه جهت حصول اطمینان از دسترسی به بازار کالاها و خدمات در تاریخ ۲۰ تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰ و همچنین انتقال به مرحله بعدی مذاکرات مربوط به الحاق به سازمان تجارت جهانی مانند تهیه یک خلاصه حقیقی صورت گرفته است.
در پی این رویداد، طرف ازبک از شرکت کنندگان در این نشست به دلیل علاقه و حمایت از ابتکار عمل ازبکستان برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی قدردانی نمود و برای همکاری های سازنده بیشتر در این راستا ابراز امیدواری کرد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۹

۲۱ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78819

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک