امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    121305

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:28 | ۰۷ تیر ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

تلنگر 300x300 - چند تلنگر بر متفکران تورکمنصحراترکمن نیوز: الف. هوش مصنوعی و تاثیرات آن بر آگاهی، ذهن، زبان ، ادبیات و فرهنگ ترکمن‌صحرا چه تاثیرات و کاربردهایی می‌تواند داشته باشد؟

ب. آیا کارخانه های مستقر در دل تورکمنصحرا بیشتر منفعت عمومی دارد یا شخصی ؟ آیا تاثیرات آن بر محیط زیست منطقه اثرات سوئی دارد یا خیر؟ آیا این گونه کارخانه سازی ها به ویژه کارخانه های ید در مناطق دیگر کشور نیز استقرار و مطالعه زیستی و بومی شده است؟ فکر نمیکنید یک تیم کارشناسی در این زمینه قبل از راه اندازی لازم باشد؟

ج. در روزگار پر زحمت و طاقت فرسای امروزی احساس نمیکنید فلسفه عید قربان از حالت معنایی کمرنگ شده باشد و به نوعی انبار شخصی و فریزری شیفت کرده باشد؟

د. چرا جوانان تورکمنصحرا در ورزش والیبال به ویژه در سطح نوجوانان خوب و پر تعداد ظاهر می‌شوند ولی بعد از آن مرحله ٫ کمتر در سطوح تیم ملی قد علم میکنند ؟ دلایل ژنتیکی، فیزیکی ، هوشی و … دارد یا سایر دلایل فتی و غیر فنی و …؟؟!!!

ه. میبینیم بعضا عده ای در تورکمنصحرا که نگارنده آنها را به عنوان آدمهای خاکستری صحرا می‌شناسد ٫ در بازه زمانی چهل ساله به هر وسیله‌ای جایگاه و مقامی داشته‌اند و از رانت و بهره‌برداری های مادی آن هم استفاده کرده‌اند و در اغلب موارد با مردم نیز همراه نبوده‌اند و بیشتر به ابقای صندلیشان فکر کرده‌اند تا منابع عمومی. ولی اکنون با احساس تغییر شرایط مجددا به هر وسیله و ابزاری می‌خواهند خودشان را بین مردم جا برنند. آیا مردم اینها را خواهند شناخت ؟ آیا مردم آنها را خواهند پذیرفت ؟ یا نیاز است نوعی پایگاه اطلاعاتی از سابقه و مواضع ‌آنها ایجاد شود؟

✍️رشید نافعی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز