امروز : دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    91463

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:35 | ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ابراهیمی 2 1024x768 - چرا در صادرات ناموفق هستیمترکمن نیوز: با دکتر سید جلال ابراهیمی رپیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه درباره اینکه چرا در صادرات ناموفق هستیم گفت‌و گویی انجام دادیم که در ذیل می‌خوانید:

آنچه در ذیل می آید در پاسخ سوالاتی است که پیوسته از سوی اعضای خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه معمول می‌شود.

۱- امور اولیه که برای پیش نیازها باید صورت گیرد:

الف- رایزن ها

رایزن ها لزوما باید از بین آشنایان به صنعت کسب و کار و از جامعه اساتید اقتصادی ، افراد آگاه به تجارت بین الملل انتخاب شوند.

ب- رایزن ها لزوما قبل از عزیمت به حوزه ماموریت خود دوره ویژه آگاهی از سنت و آداب و رسوم و ارتباطات تجاری کشور محل ماموریت را بگذرانند وضمنا در یک دوره فشرده از زبان کشور محل ماموریت در حداقل ارتباطات اجتماعی آگاهی پیدا کنند و اطلاعات به روز سایت اینترنتی قوی از داشته های تجاری و اقلام صادراتی ، گردشگری ، معدنی را به زبان محل ماموریت یا انگلیسی داشته باشد .

ج-قبل از عزیمت به محل ماموریت خود سایت های اینترنتی اتاق های بازرگانی استانی و انجمن های واردات و صادرات و نمایشگاهی کشور محل ماموریت و تشکل های تجاری را بدقت مطالعه نمایند.

ص-در حد ضرور از امکانات تولیدی،صنعتی، معدنی استان های کشور خود اطلاعات لازم اقتصادی را در اختیار داشته و بودها و کمبودهای حوزه صادراتی و وارداتی را قبل از عزیمت جمع آوری نمایند.

ض- وب سایت های قسمت رایزنی اقتصادی سفارت خانه ها باید با شرایط جهانی ومنطبق با استانداردها و نیازها تدوین و تنظیم وسازمان دهی شود.

درحوزه داخلی

– اتاق های بازرگانی نسبت به بازسازی وب سایت ها و عرضه اطلاعات بالقوه و بالفعل استان ها به انعکاس توان های صادراتی اقدام نمایند و اطلاعات بروز از داشته های استانی را منعکس نمایند.
– سازمان های صنعت و معدن استان ها توان ها و تشکل های صادراتی را در وبسایت خود منعکس نمایند.
– سازمان های صنعت و معدن استان ها معادن فعال منطقه خود را که جایگاه صادراتی دارند در وب سایت خود معرفی نمایند .
– اتحادیه های موجود در شهرهای استان فدراسیون های صادراتی موضوعی کالا تشکیل دهند.
در حوزه صادرات به ترکیه:
– رفع موانع در شبکه حمل و نقل در اولویت قرار گیرد.
– کمک به شرکت های حمل و نقل یخچال دار برای توسعه صادرات میوه و اقلام فاسدشدنی.

– کم توجهی و یا بی توجهی در ورودی های گمرکی و مرزی که عامل تغییر مسیر ترانسپورت میشود رفع و رجوع شود تا رانندگان خارجی مسیر خود را از طریق نخجوان و آذربایجان با عبور از دریای خزر تغییر ندهند.
– ایجاد مشوق های صادراتی هماهنگ با ترکیه برای صادرکنندگان حوزه کشورهای هم مرز.
– جلوگیری از واردات کالاهایی که در داخل تولید میشود جلوگیری و یا همانند ترکیه افزایش تعرفه های گمرکی و روی کالاهایی که در داخل تولید می‌شود.
– ایجاد فدراسیون های صادراتی همسونگر موضوعی و تشویق آنها در امر اعزام گروه های بازاریابی و بازار سنجی به کشورهای هم مرز و کشورهای آفریقا.
از جمله دیگر عوامل اصلی ضعف صادراتی عدم عملکرد صحیح و ضعف امور بین الملل اتاق بازرگانی ایران در عدم ارتباط با رایزن های سفارت خانه های خارجی در ایران بی توجهی به گردش کار تجاری و نمایشگاهی در بازرگانی جهانی در شرایط دیجیتالی در ارتباط با داشته های اقتصادی ایران است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز