امروز : یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۶,۰۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    51327

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    7:42 | ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

بنادر لایروبی گرگانرود 300x168 - پیگیری لحظه‌ای مدیرعامل و معاونت‌های سازمان بنادر از پیشرفت لایروبی گرگانرودگلستان-ترکمن نیوز:  مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان گفت: دلتای گرگان‌رود همچنان مثل قبل بسته است، اما سازمان بنادر و دریانوردی یکی از فرعی‌های آن را با تعریض و تعمیق کردن، فعال‌تر کرده و آب با شتاب و جریان خوبی در حال حرکت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ اللهیار اسعدی درخصوص آخرین وضعیت لایروبی گرگانرود گفت: دلتای گرگانرود همچنان مثل قبل بسته است اما سازمان بنادر و دریانوردی یکی از فرعی‌های آن را با تعریض و تعمیق کردن، فعال‌تر کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر با بحران پس‌‌آب گرگانرود مواجهه نیستیم و فرعی ایجاد شده آب را با سرعت تخلیه می‌کند. با این حال تاکید آقای راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و آقای الهیار، معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی این بود که دلتای گرگانرود هرچه‌ زودتر بازگشایی شود.
مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان با اشاره به تاکید ویژه و پیگیری‌های مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که لحظه‌به‌لحظه میزان پیشرفت لایروبی گرگانرود را پیگیری می‌کنند، درخصوص فعالیت لایروب مستقر شده گفت: لایروب مستقر شده در حال فعالیت است اما با توجه به بستر گرگانرود که گل و لای رسی داشته و میزان چسبندگی آن بالاست شرایط کار خاص است. این موضوع باعث شده تا کمی کار کُند پیش برود.
وی ادامه داد: در همین خصوص با تدابیر اندیشیده شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برای سرعت بخشیدن به کار یک دستگاه «بیل باریج دوزیست» که در خشکی و دریا فعالیت دارد در کنار لایروب مستقر و مشغول به کار است. خوشبختانه این دستگاه به مراتب قوی‌تر و تواناتر بوده و روزانه ۸۰۰ مترمکعب عملیات لایروبی را انجام می‌دهد.
اسعدی تصریح کرد: برای سرعت بخشیدن به کار از امروز شیفت‌های کاری در لایروبی مصب گرگانرود به دو شیفت افزایش پیدا کرده است و با توجه به تعریض و تعمیق صورت گرفته در فرعی ایجاد شده شتاب و جریان آب بسیار خوب است. در مجموع این لایروب و بیل باریج مستقر شده در گرگانرود روزانه بیش از ۱۲۰۰ متر مکعب لایروبی را در حال حاضر انجام می‌دهند که با توجه به افزایش شیفت‌ها شاهد افزایش این میزان خواهیم بود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز