گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  صبح امروز در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، استاندار گلستان، فرماندار ویزه گنبدکاووس، رئیس شورای شهر گنبدکاووس و جمعی از مدیران و مسئولان ارشد استانی و شهرستانی و تعداد زیادی از مردم قدرشناس، پیکر امام جمعه سابق شهرستان گنبدکاووس تشییع شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  اقامه نماز بر پیکر حجت الاسلام سبحانی، توسط آیت الله نورمفیدی در امام زاده یحیی بی زید انجام شد.
مراسم وداع باشکوه مردم گنبدکاووس با مرحوم حجت الاسلام محمد حسین سبحانی نیز عصر روز جمعه برگزار شد.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان درحاشیه این مراسم به خبرنگاران، گفت: مرحوم حجت الاسلام سبحانی که بیش از دو دهه کسوت امامت جمعه شهرستان بزرگ و حساسی مثل گنبدکاووس را عهده داشتند، روحانی سلیم نفس، شایسته، بی ادعا و ساده زیست به معنای واقعی کلمه بود.
امام جمعه گرگان اضافه کرد: این روحانی فاضل مرجعی برای همه اقشار مردم بود و مردم منطقه به ایشان علاقه خاصی داشتند و امیدواریم با اولیای الهی محشور و در بهشت همنشین نبی مکرم اسلام (ص) و آل ایشان باشد.
استاندار گلستان نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با تسلیت رحلت امام جمعه سابق گنبدکاووس، گفت: براساس اخبار و اذکاری که از علمای استان و منطقه درخصوص این عالم ربانی شنیدم، مرحوم حجت الاسلام سبحانی در مدت امامت جمعه خود اقدامات فرهنگی زیادی درمنطقه انجام دادند.
سیدمناف هاشمی افزود: ایشان از یاران مقام معظم رهبری و از امامان جمعه عالی گلستان بودند و بیشتر علما و روحانیون چه شیعه و چه اهل سنت استان با او مانوس بودند و امیدواریم راه این مرحوم توسط علمای دین ادامه یابد.

لازم به ذکر است؛ حجت الاسلام سبحانی که ۲۳ سال امامت جمعه گنبدکاووس را برعهده داشت و اول مرداد سال گذشته به علت کهولت سن از این سمت کنار رفت، از چند ماه پیش با شدت گرفتن بیماری تنفسی و ریوی در بیمارستان بستری بود که بامداد جمعه ۳ آذر در سن ۷۴ سالگی درگذشت.
حجت الاسلام سبحانی یکی از علمای شاخص و محوری در ایجاد وحدت و صمیمیت بین اقوام و مذاهب ساکن در این منطقه بود.
روز شنبه چهارم آذر (امروز) از سوی استاندار گلستان در شهرستان گنبد کاووس عزای عمومی اعلام شده است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۱

۰۴ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

6861

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک