امروز : پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    95415

  • /
  • تاریخ :

    ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

چاکیدزی معاون دبیرکل سازمان بین المللی فرهنگ ترک 300x150 - پیشنهاد نصب تندیس «نظربایف» در قزاقستانترکمن نیوز:  معاون دبیر کل سازمان بین المللی فرهنگ ترک با اشاره به سهم اولین رئیس جمهور قزقستان در تقویت و توسعه یکبارچگی جهان ترک خواستار نصب تندیس وی در استان ترکستان این کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «بلال چاکیدزی» معاون دبیرکل سازمان بین المللی فرهنگ ترک پیشنهاد نصب مجسمه «نورسلطان نظربایف» اولین رئیس جمهور و پیشوای ملت قزاقستان در ترکستان این کشور ارائه داد.

وی با بیان این که اولین رئیس جمهور قزاقستان در تقویت و توسعه وحدت اقوام ترک سهم بسزایی داشته است، خواستار نصب مجسمه وی در شهر ترکستان این کشور شد.

چاکیدزی این مسئله را در یک همایش مجازی مطرح و گفت: پیشنهاد می‌کنم در مرکز معنوی جهان ترک، یعنی شهر ترکستان، مجسمه شخصی را که مبتکر احیا این شهر است و همچنین سهم بی بدیلی در تحقق ایده ادغام کشورهای ترک‌زبان گذاشته است، یعنی «نورسلطان نظربایف»، نصب شود.

به گفته وی، برای انجام این کار دلایل زیادی وجود دارد و این ایده از احترام ویژه‌ای نسبت به این خردمند جهان ترک، که همچون رئیس جمهور کشور مراقب اتحاد مردم ترک، تامین کننده سعادت و آرامش مردم قزاقستان و حفظ استقلال آن، نشات گرفته است.

وی در ادامه ابراز اطمینان کرد که تمام شهروندان وظیفه شناس از این طرح حمایت خواهند کرد.

شرکت کنندگان این همایش از این پیشنهاد پشتیبانی و از اولین رئیس جمهور قزاقستان به خاطر سهم ویژه وی در توسعه جهان ترک، قدردانی کردند.

شایان ذکر است که این همایش آنلاین با هدف اجرای تصمیمات مهم مربوط به اعلام ترکستان به عنوان پایتخت معنوی جهان ترک در جریان نشست غیر رسمی شورای کشورهای ترک زبان روز ۳۱ مارس، صورت گرفت.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز