ترکمنهای لبنان 300x209 - پیشنهاد ترکیه مبنی بر اعطای حق شهروندی به ترکمانهای لبنانترکمن نیوز:  وزیر خارجه ترکیه از دستور رئیس جمهور این کشور مبنی بر اعطای حق شهروندی به شهروندان ترکمان لبنان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه که به همراه فواد اوکتای معاون رئیس جمهور این کشور به لبنان رفته است در دیدار با مردم در بیروت اظهار داشت: بنا به دستور رئیس جمهورمان هرکس از اتباع لبنان که ترکمان باشد می تواند از ما حق شهروندی ترکیه را بگیرد.

وی با بیان اینکه برای ما فرقی نمی کند که شهروندان لبنان اهل سنت باشند یا مذاهب دیگر ، مسیحی یا عرب یا ترک، گفت: ما تفاوتی قائل نیستیم و در کنار همه مردم لبنان هستیم.

وزیر خارجه ترکیه ادامه داد: فرقی ندارد در لبنان یا هر جای دیگر دنیا، هموطنانمان و نیز ترکها و ترکمانان باشند، در کنارشان تا آخر هستیم.

این دو مقام دولتی ترکیه روز گذشته برای دیدار با مقامات لبنان و دیدار از بندر بیروت به لبنان سفر کرده بودند. استفاده از بندر مرسین ترکیه تا زمان بازسازی بندر بیروت و مشارکت در بازسازی این بندر از جمله پیشنهادات مقامات آنکارا به همتایان بیروتی خود بود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۰۰

۲۰ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80578

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک