امروز : یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    114811

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:45 | ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

14010729000130 Test PhotoN 300x151 - پیشنهاد ازبکستان برای تسهیل فرآیندهای عبور از گذرگاه‌های بازرسی در آسیای مرکزیترکمن نیوز: وزیر حمل و نقل ازبکستان در نشست بین المللی در تاجیکستان، راه اندازی یک کریدور حمل و نقل جدید از چین و همچنین تسهیل فرآیندهای عبور از گذرگاه‌های بازرسی در آسیای مرکزی برای حمل و نقل محموله‌ها را پیشنهاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «الهام محکم اف» گفت: با توجه به شرایط سخت کنونی که زنجیره سنتی انتقال بارها به طور جدی مختل شده و در برخی مسیرها کاملا فلج شده است، ایجاد مسیرهای لجستیکی جدید یک ضرورت است.

وزیر حمل و نقل ازبکستان بر ایجاد یک کریدور حمل و نقل و لجستیک چند وجهی «چین – قرقیزستان / تاجیکستان – ازبکستانترکمنستانایران – ترکیه – اروپا» تاکید کرد.

محکم اف ادامه داد: برای اجرای این ابتکار هر طرف باید به صورت هماهنگ عمل کند که در این راستا باید یک کارگروه دائم از کشورهای شرکت کننده ایجاد و اولین نشست آن در شهر «تاشکند» برگزار شود.

وزیر حمل و نقل خاطرنشان کرد: به کارگیری فناوری‌های دیجیتال در فرآیند حمل و نقل بین المللی یک تقاضای مهم روز است. ازبکستان طرفدار برخوردهای نوآورانه در زمینه حمل و نقل است.

وی همچنین عنوان کرد: امروز در ازبکستان تست سیستم الکترونیکی E-PERMIT با ترکیه آغاز شده و استفاده از دفترهای الکترونیکی E-TIR با قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان به طور کامل عملی شده است. «تاشکند» خواستار توسعه بیش از پیش محدوده جغرافیایی و انواع کارگیری فناوری‌های دیجیتال در حمل و نقل است.

محکم اف همچنین پیشنهاد ساده‌سازی فرآیندهای عبور از پاسگاه‌های مرزی و اخذ روادید در جریان حمل‌ونقل بین‌المللی بار، بهینه‌سازی و کاهش پرداخت‌ها و عوارض را ارائه کرد.

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز

منبع: فارس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز