امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    118618

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:18 | ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Sanaye Dasti 4 300x188 - پیشرفت روستاهای گنبدکاووس در گرو توسعه اقتصادی مردم محور استترکمن نیوز – معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندارویژه گنبدکاووس گفت: طرح الگوی پیشرفت روستاهای هدف در بخش مرکزی گنبدکاووس و داشلی برون با رویکرد توسعه اقتصادی مردم محور زده شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   عبدالحمید گوگلانی در حاشیه بازدید از آموزشگاه خیاطی طرح نو که به عنوان خانه صنایع دستی و پوشاک سنتی شهرستان معرفی شده است در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: شناسایی مزیت‌های فعالین اقتصادی مردم روستاها و همچنین آموزش روستائیان می‌توانیم شرایط افزایش سطح تولید و ایجاد بازار فروش مناسب را ایجاد کنیم.

وی افزود: الگوسازی و انتخاب مزیت‌های اجماع سازی شده روستایی ماننده (وامنان آزادشهر، مبل آتا‌آباد، بازار پارچه بأش یوسغا (پنج پیکر) می‌تواند نقش بسزای در توسعه اقتصادی روستاهای استان ایفا کند.

گوگلانی تصریح کرد: در درجهت حمایت از روستائیان پس از اجماع سازی و شناسایی مزیت‌های اقتصادی هر روستا برای تقویت آن با همکاری دستگاه‌های اجرایی و جوامع محلی روستایی تسهیلات درنظر گرفته خواهد شد.

معاون عمرانی فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: در این مسیر برای جذب تبصره ۶ که ستاد اجرای فرمان امام، بسیج سازندگی، بنیاد برکت، کمیته امداد و بهزیستی دستگاه‌های مشمول تبصره می‌باشند.

وی در پایان گفت: محدودیتی برای معرفی روستاهای هدف توسعه در شهرستان وجود ندارد و در حال حاضر ۹ روستا در بخش مرکزی “ارازمحمد آخوند، قوچمراد، بی‌بی شیروان، سارلی علیا، پتکه، ایگدر سفلی، چای قوشان بزرگ، آق‌آباد و جلاین تپه” و ۶ روستا نیز در بخش داشلی بورن ” هوتن، تنگلی، دوزالوم، آق‌بند، ماسان کووپ و داشلی برون” در مجموع ۱۵ روستا برای اجرای این طرح معرفی شده است.

در بازدید از خانه صنایع دستی و پوشاک سنتی شهرستان گنبدکاووس با مدیریت فرشته مهماندوست که از مراکز آموزش روستاهای هدف درنظر گرفته شده بود مریم آق آتابای رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز حضور داشتند.

گزارش و مصاحبه از: یاشار نیازی

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز