امروز : دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۱۲۱

ریال

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز : گنبدکاووس دومین شهرستان استان گلستان به لحاظ جمعیت و بزرگترین شهرستان به لحاظ مساحت از کمبود سرانه آموزشی رنج می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رئیس آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس، در نشست خبری سال ۱۳۹۸ با اصحاب رسانه شهرستان اظهار داشت: ۴۰ درصد مدارس فرسوده است و در سال ۱۳۹۹ نیز در نشست خبری دیگری گفت: هنوز ۳۰ درصد مدارس این شهرستان فرسوده است.

هم اندیشی نظر نژاد 300x202 - پیام شهروندان گنبدکاووس: دبستان خیرساز تورانی چای بویی را دریابید+عکس

 کمال الدین نظرنژاد در جلسه هم اندیشی مشترک خیرین مدرسه ساز با خبرنگاران گفت: جمعیت دانش آموزی آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس تا ۳ سال آینده از مرکز استان بالاتر خواهد شد.

وی به مهاجر پذیرترین شهر بودن گنبدکاووس اشاره کرد و با تاکید افزود: در حال حاضر تعداد دانش آموزان مقطع ابتدایی گنبد ۲۵۰ نفر بیش از گرگان است.

نظرنژاد تصریح کرد: با توجه به آمار دانش آموزی این شهرستان نیاز هست برای تامین سرانه آموزشی در ۳ مقطع کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت برنامه ریزی داشته باشیم.

وی افزود: در سال ۱۳۷۵ جمع کل دانش آموزی کشور بالغ بر ۱۷ میلیون و یکصد هزار نفر و بعد از آن تا سال ۱۳۹۰ افت شدید دانش آموزش داشتیم که رسید به تعداد ۱۲ میلیون ۲۰۰ هزار نفر و در این ایام خیلی از مدارس شهرستان تعطیل شد.

رئیس آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: اما از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۵ تعداد دانش آموزان ما بیش از ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر افزایش خواهیم داشت و از آن پس تا ۱۴۲۰ بازهم با کاهش دانش آموز روبرو هستیم که این آمار به ۱۴ میلیون نفر خواهد رسید.

نظر نژاد با بیان اینکه این آمار بیشتر در مقطع ابتدایی به چشم میخورد تاکید کرد: ما از الان باید به فکر نیروی انسانی (مدرس) و همچنین سرانه آموزشی در مقاطع متوسطه بیشتر باید باشیم.

وی با اشاره بر اینکه برخی فضاهای آموزشی در دو شیفت کاربری دارد افزود: شهرستان گنبدکاووس در مجموع دارای ۵۵۷ فضای آموزشی (پیش دبستانی تا پایان متوسطه) است و تعداد فضای آموزشی در شهر گنبدکاووس ۳۵۷ تا است ۲۲۵ تا دولتی و ۱۳۲ آموزشگاه خیرساز دارد.

نظر نژاد در ادامه سخنانش گفت: ۴۸ مدرسه خیرساز قبل از انقلاب بوده و مابقی ۱۷۸ آموزشگاه بعد از انقلاب ساخته شده و ۱۷۳ مدرسه افتتاح و درحال بهره برداری است و در حال حاضر ۵ آموزشگاه خیرساز نیز در حال احداث است.

خیرساز تورانی محله چای بویی گنبدکاووس 300x202 - پیام شهروندان گنبدکاووس: دبستان خیرساز تورانی چای بویی را دریابید+عکس

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: دبستان تورانی محله چای بویی گنبدکاووس بیش از ۴۵ سال قدمت دارد و از مدارس خیرساز پیش از انقلاب است که فرسوده شده و در حال حاضر جزو مدارس در حال ساخت آموزش پرورش گنبدکاووس به شمار می رود.

اهالی این محله قدیمی گنبدکاووس درخواست دارند: بیش از چند سال است که احداث مدرسه جدید به جای مدرسه قدیمی تورانی در این محل آغاز شده است اما چند وقتی است که به حال خودش رها شده و عمران و ساختمان این مدرسه تکمیل نشده است.

اهالی محل با ارسال تصویر ساختمان در حال احداث و رها شده این مدرسه از مسئولین آموزش و پرورش گنبد کاووس و خیرین مدرسه ساز تقاضا دارند تا وضعیت این محله کم برخوردار گنبدکاووس را نیز دریابند و با تکمیل و بهره داری از این مدرسه مردم این محله را شاد سازند.

گزارش از : یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز