امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    87706

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:53 | ۰۸ دی ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

پل قیپچاق تاشکند 5 300x200 - پل قیپچاق - تاشکند توسط رئیس جمهور ازبکستان افتتاح شد+عکسترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان شوکت میرضیایف در 26 دسامبر پل ساخته شده در مسیر قیپچاق-تاشکند را در منطقه سرگلی را به افتتاح رساند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  این خیابان که پیش از این باریک و شلوغ بود با راه آهن تاشکند-آنگرن تلاقی داشت،  به همین دلیل ، بزرگراه خیابان قیپچاق به 6 خط گسترش یافت و یک پل به طول 772 متر بر روی راه آهن احداث شد که 445 متر از این پل هوایی است .ارتفاع پل نیز 28 متر است و این پل قادر است حداکثر ترافیک مداوم 12 هزار وسیله نقلیه را در ساعت فراهم کند. از همه مهمتر، دو شریان اصلی حمل و نقل را به هم متصل می کند – جاده کمربندی تاشکند و جاده کنارگذر یانگی سرگلی- همه اینها آسایش بیشتری را برای رانندگان ایجاد نموده و ترافیک را در خیابان های دیگر سبک می کند.

رئیس جمهور در این بازدید توجه ویژه ای به کیفیت امکانات و نقش آن در بهبود سیستم حمل و نقل شهر داشت. شوکت میرضیایف در مصاحبه ای با نمایندگان عامه مردم پایتخت گفت: “وقتی همه گیری کرونا شروع شد، ما هدف گذاری کردیم که از آن قوی تر بیرون بیاییم.”  همه ما می بینیم که در جهان چه اتفاقی می افتد. در بعضی کشورها کار های مردم متوقف شده ولی مردم ما به روشی منضبط و متحد ، همه برنامه های خود را اجرا نموده و به کمک هم می توانیم رو به جلو پیش برویم.

در 4 ژوئن، رئیس جمهور ازبکستان با پروژه روگذر در تقاطع خیابان چوپونوتا و جاده کمربندی کوچک آشنا شد. در آینده ، این پل روگذر و یک پل جدید در خیابان کیپچاک توسط جاده جدیدی به هم متصل می شوند.

ترجمه: دکتر محمد اسدالله پور
فعال سیاسی، اقتصادی و عضو هیئت تحریریه ترکمن نیوز

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز