افغانستان ازبکستان 300x151 - پزشکان افغانستان برای آموزش درمان کرونا وارد ازبکستان شدندترکمن نیوز:  گروهی متشکل از ۲۰ پزشک افغان برای آموزش و استفاده از تجربه ازبکستان در پیشگیری، معاینه و درمان کرونا وارد شهر «تاشکند» پایتخت این کشور شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ پزشکان افغان طی ۱۰ روز دوره‌های بازآموزی را در بیمارستان‌های عفونی شماره یک و شماره دو ناحیه «زنگی آتا» استان تاشکند طی می‌کنند، با فعالت پلی کلینیک‌های مرکزی و خانوادگی آشنا می‌شوند و همچنن از استان سمرقند بازدید خواهند کرد.

نمایندگان وزارت بهداشت ازبکستان اظهار داشتند هدف از این دوره‌های بازآموزی آموزش پزشکان افغانستان به تجربیات ازبکستان در پیشگیری، معاینه و درمان کروناویروس، افزایش مهارت آنها در بهره برداری از روش‌های معاصر و موثر درمان «کووید-۱۹» است.

ازبکستان در ماه می سال گذشته میلادی، گروهی از پزشکان با تجربه در درمان بیماری کرونا را به تاجیکستان اعزام کرده است. ازبکستان همچنین برای بیماران «کووید-۱۹» در قرقیزستان چند بیمارستان عفونی ساخته است.

مبادلات بازرگانی دو کشور طی ۹ ماه سال ۲۰۲۰ میلادی در سطح ۵۴۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار قرار گرفته است.

هم اکنون در ازبکستان ۱۱۰ شرکت با سرمایه سرمایه گذاران افغان و در افغانستان نیز ۸ شرکت با حضور بازرگانان ازبک فعالیت می‌کنند.

افغانستان استقلال این کشور را در تاریخ ۲۲ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ ۱۳ اکتبر سال ۱۹۹۲ میلادی بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

 

گردآوری: گروه بین المللی ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۸

۱۷ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88181

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک