امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    112378

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    22:46 | ۱۹ تیر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

نفاق در گنبدکاووس 300x188 - پرچم‌هایی با بوی عدم وحدت در میادین بزرگ گنبدکاووس+عکسترکمن نیوز – «وحدت اسلامی» اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین موضوع در اندیشه سیاسی و فرهنگی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   اتحاد و همدلی مسلمانان خط قرمز مقام معظم رهبری است و پرهیز از اختلاف و تفرقه، زمینه مساعد برای ایستادگی جمعی در برابر زورگویی‌های نظام سلطه و دفاع از منافع و حقوق ضایع شده‌ی جهان اسلام است.

وحدت به معنای تمسک جمعی به حبل الله است.

در قرآن کریم آمده است: « واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» اعتصام به حبل الله برای هر مسلمان یک وظیفه است.

یکی از مهم‌ترین تفکرات اسلامی وحدت آفرین مقام معظم رهبری این است که: وحدت اسلامی به معنای یکی شدن عقاید و مذاهب اسلامی نبوده و هر یک می‌توانند عقاید فقهی خود را حفظ کنند و مراد اصلی ایشان عدم تنازع است: «ولاتنازعوا فتفشلوا» تنازع نباشد و اختلاف نباشد.

در بخشی از سخنان مقام معظم رهبری آمده است: شعار وحدت مسئله‌ای استراتژیک در جهت مقابله با دشمنان دین مبین اسلام است و امام بارها تاکید کرده‌اند تا ارگان‌های مختلف دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس پرهیز از نفاق در مسیر وحدت برنامه‌ریزی، طراحی و تلاش کنند.

رهبر انقلاب می‌فرماید: یکی از بزرگ‌ترین موانع اتحاد: کج‌فهمی‌ها و بی‌اطلاعی‌هاست و عده‌ای دچار توهمات هستند. درباره عقاید یکدیگر دچار اشتباه می‌شویم: شیعه درباره سنی، سنی درباره شیعه، فلان ملت مسلمان درباره ملت دیگر درباره همسایه‌اش دچار سوء تفاهم شده به شدت به سوء تفاهم‌ها و نفاق دامن می‌زنند.

 

تعصبات دینی و مذهبی اجتناب ناپذیر است

اختلاف بین طرفداران عقاید براثر تعصبات امری طبیعی است و مخصوص شیعه و سنی نیست و همواره در طول تاریخ این تعصبات وجود داشته، و از طرفی خود مذاهب در بین خود نیز اختلاف دارند.

علمای دینی همواره اختلافات را می‌پوشانند و در جهت تفاهم و گسترش وحدت مشترکات دینی و فقهی را بزرگ می‌کنند و در غالب گفتمان مسائل را با بحث و تبادل نظر حل می‌کنند.

اما کسانی که سلاح آنان احساسات و مشت و سلاح مادی است خطرآفرینند و اینان بر احساسات یکدیگر تحریک کرده باعث گسترش نزاع و نفاق در جامعه می‌شوند.

روز گذشته (شنبه 18 تیرماه) در برخی کشورهای اسلامی و عربی به عنوان عید سعید قربان نماز اقامه شد ودر برخی کشورهای دیگر به ویژه ایران امروز (یکشنبه 19 تیرماه) عید سعید قربان اعلام و نماز اقامه شد و مردم قربانی‌های خود را ذبح کردند.

با توجه به اینکه مقام معظم رهبری به عنوان «اولی‌الامر» مسلمین است و حاکم عادل بر عالمان دینی و مجموع امت اسلامی می‌باشند و مسائل دینی چون اعلام روز عیدین از دفتر مقام معظم رهبری اعلام می‌شود واجب است همه بر آن تمکین کرده و در مسیر وحدت در یک روز نماز برپاکنیم که چنین نیز شد.

اما آیا در حالی که اندیشه‌های والای مقام معظم رهبری در مسیر عدم نفاق و برپایه تفاهم وحدت اسلامی است چگونه عده‌ای به خود جرات می‌دهند و پرچم‌هایی با رنگ و بوی نفاق را در شهری که اکثریت مردم آن را اهل سنت تشکیل می‌دهند آن هم در جهت کمرنگ کردن یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی «عید سعید قربان» که ویژگی خاصی در بین ترکمن‌های ایران دارد برپا می‌کنند، آیا این صحیح است؟؟!

حال اینکه در سایر شهرهای بزرگ که اکثریت آن را برادران مسلمان تشیع شامل می‌شود هیچگونه حرکت مشابه انجام نشده و اینگونه پرچمهای زرد با مضمون که مصور شده است مشاهده نمی‌شود.

سوال اینجاست، چرا این پرچم‌ها از بزرگترین مناسبت ایام (عید قربان) که برای تمامی مسلمانان جهان است هیچ رنگ و بویی ندارد.

چگونه می‌شود عده‌ای به خود اجازه می‌دهند برعکس فرمایشات مقام معظم رهبری قدم برداشته و با وجود تاکیدات فراوان ایشان در مسیر وحدت رویه عاملی بر نفاق می‌شوند.

نصب چنین بنرهای خاص اولین بار نیست و در چند سال اخیر بارها تکرار شده و باعث تحریک احساسات برخی از مسلمانان منطقه شده است که نه از طرف اهل سنت و نه تشیع مورد تایید بوده است.

چرا عده‌ای قلیل سعی دارند تا سال‌ها تلاش ما را در جهت وحدت که خط قرمز رهبری است بر هم زنند.

این موارد در سال‌های گذشته به امام جمعه شهرستان به ویژه استاندار گلستان گزارش شده است و در برهه‌ای آنان جمع آوری شد اما همچنان با تکرار اینگونه محرکات نشان از عدم وحدت در سایه وحدت این افراد می‌نماید.

از مسئولین شهرستان بیش از این انتظار می‌رود تا در چنین زمانه‌ای که دشمنان میهنمان از هر نظر دندان تیز کرده‌اند تا اصول و ستون وحدت کشورمان را نشانه روند به توصیه‌های عالمانه رهبر انقلاب تمکین کنند و با حساسیت ویژه‌ای از آرامش و امنیت منطقه در سایه وحدت مراقبت نمایند.

از نماینده‌ ولی فقیه در استان که نماد وحدت در گلستان می‌باشند انتظار می‌رود به عنوان پدر معنوی مردم منطقه با توصیه‌های گرانقدرشان بیش از پیش افرادی که به نام دین با احساسات فردی، اعمال نسنجیده دارند را به اصل وحدت رویه دعوت نمایند.

لازم به ذکر است: در اصل مضمون این پرچم‌های زرد که بسیار زیبا و در وصف امیر‌المومنین حضرت علی (ع) است هیچ مناقشه‌ای نیست، بلکه در اینجا نیت و ذات موضوع است که در زمانبندی و با این اشکال بزرگ که همه جهات میادین را پوشانده و به خصوص در مناطق ترکمن‌نشین از جملات خاص‌تر استفاده شده است و به لحاظ اصولی و توصیه‌های مقام معظم رهبری در مسیر وحدت علمی نیست و بوی نفاق می‌دهد.

اگر نیت شما درست است، چرا بیهوده و بی‌جهت باعث تحریک و جریهه‌دار شدن احساسات بخشی از مسلمانان می‌شوید؟؟!

در منطقه افرادی هستند که در خفی، بی‌نام و نشان در شبکه‌های مجازی دست به تحرکات می‌زنند و به نام دین و گاها بسیج و جهاد فعالیت‌های عجیب غریبی از خود بروز می‌دهند که هیچ نشانی از مردانگی و اسلام درآنان نیست بلکه خواسته و ناخواسته در مسیر نقشه‌های استکبار و نفاق قدم گذاشته‌اند.

برخی افراد نیز جسورانه به دیگران انگ عدم وحدت می‌زنند، حال اینکه خودشان از اصل و نصبشان فراری‌اند و حتی فامیلشان را در شناسنامه تغییر داده‌اند تا قابل شناسایی نبوده و از اصالتشان دور باشند و در پوششی پوشالی فعالیت‌های نفاق آمیز می‌کنند و تعصبات خشک و شکننده دارند.

گروه خبری اخبار ترکمن (ایتنانیوز و ترکمن‌نیوز) همواره تمامی‌ فعالیت‌های خبری خود را بر پایه قوانین در چارچوب مقررات مطبوعات کشوری پیش می‌برد و اصل و بنیان آن برپایه گفتمان در مسیر حفظ و ترویج وحدت اسلامی و آرمان‌های انقلاب است چرا که اعتقاد ما برآن است که تنها می‌توان در سایه «وحدت اسلامی» آرامش و امنیت گرانقدرمان را حفظ کنیم.

تاکنون «این گروه خبری» توانسته بارها و بارها با انتشار به موقع اخبار و گزارشات، تحرکات برخی فرصت‌طلبان را که از اوهام و اغتشاشات مردم منطقه ذینفع هستند دفع نماید و در کنار بزرگان دینی اهل سنت و تشیع با همگرایی در مسیر «وحدت رویه» همچنین «حفظ امنیت منطقه» خود را به اثبات برساند که این مهم چندین بار طرف هجمه افرادی دگر اندیش واقع شده که نقشه منحرف آنان با مدیریت و همفکری بزرگان رفع و رجوع شده است.

امیدواریم این افراد قلیل از چنین کارهای محرک شرمنده شده، بلکه دست به ابتکاراتی در مسیر توسعه مراودات و تفاهم بردارند تا رونق فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی منطقه و کشورمان فراهم گردد و بنیان فعالیت‌های خودرا براساس «وحدت امت اسلامی» بنا نهند.

خبرنگار: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز