امروز : پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۴۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    81112

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    14:26 | ۳۰ مرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

خبری شورا و شهرداری 2 300x198 - پروژه سنگ‌شکن شهرداری گنبدکاووس درآمد پایداری برای این شهر است+عکسترکمن‌نیوز: شهردار گنبدکاووس با اشاره بر تاریخ تاسیس شهرداری این شهر در سال ۱۳۱۳ گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که در این دوره فعالیت شورای شهر و شهرداری با حضور معاون وزیر کشور به بهره برداری رسید پروژه سنگ شکن گنبدکاووس است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن،  منصور طعنه گنبدی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: پس از ۸۶ سال از تاسیس شهرداری گنبدکاووس توانستیم پروژه سنگ‌شکن را به بهره‌برداری برسانیم که امروز علاوه بر تولید مصالح مورد نیاز گنبد حتی به شهرهای اطراف می‌توانیم با فروش تولیدات آن درآمد پایداری نیز داشته باشیم.

وی راه‌اندازی ایستگاه موقت سایت زباله را از دیگر پروژه‌های مورد نیاز شهر گنبدکاووس برشمرد و گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال در زمینی که خارج از شهر تهیه شد راه‌اندازی شده است.

شهردار تاکید کرد: این سایت زباله به صورت موقت بوده و در زمینی با عرصه ۴ هکتار ایجاد شده که در جاده آلمان و فاصله مناسبی از شهر و روستاهای اطراف قرار دارد.

طعنه گنبدی در ادامه گفت: در ورودی جنوبی شهر که بسیار پرتردد است چندین سال صحبت ایجاد روگذر و زیرگذر بود که با مطالعات و بررسی دقیق همچنین استفاده از مشاورین خبره با ایجاد میدان بیضی شکل توانستیم با کمترین هزینه این مشکل ترافیکی را حل نمائیم.

خبری شورا و شهرداری 1 300x198 - پروژه سنگ‌شکن شهرداری گنبدکاووس درآمد پایداری برای این شهر است+عکسوی خاطرنشان شد: با توجه به اینکه این محل به صورت ۳راهی است سابقا تصادفات زیادی پیش می‌آمد، اما از روزی که این میدان ایجاد شد خوشبختانه هیچگونه سوانح رانندگی گزارش نشده است.

شهردار گفت: یکی از بزرگترین نگرانی‌های شهروندان در بخش ساحل رودخانه پیشرفت رودخانه به خصوص در زمان سیل بود که با ایجاد پروژه دیواره بتونی توانستیم این معضل را نیز حل کنیم.

وی در این خصوص توضیح داد: پروژه دیواره بتونی ساحل رودخانه علاوه بر پیشگیری از آبرفت و جلوگیری از شستن دیواره خاکی توسط سیلاب در هدایت آب نیز بسیار تاثیر دارد و آپارتمان‌ها و منازل شهروندان کرانه رودخانه دیگر نگرانی نخواهند داشت.

طعنه گنبدی گفت: پروژه دیواره بتونی با حضور معاون عمرانی استاندار افتتاح شد و این دیواره از پی ۶ متر و هشت سانتیمتر است و  ۱۵۰ متر طول دارد.

شهردار گنبد گفت: سال‌هاست که شهروندان در بارندگی‌های شدید از معضل آب گرفتگی معابر ناراحت بودند که با اجرای پروژه لوله‌گذاری در مسیر خیابان‌های بعثت، ملک‌الشعرا بهار و همچنین خیابان آزادی و انتهای حافظ شمالی و چند خیابان که دچار آب‌گرفتگی می‌شد مسئله آبگرفتگی دیگر ایجاد نمی‌شود.

وی افزود: لوله‌گذاری‌ها و کانال‌کشی‌ها بیش از ۳ هزار متر بوده که با تشکیل کارگروهی که در خصوص آبگرفتگی در سطح شهر بررسی و این پروژه اجرایی شد که امروز اگر در بارندگی شدید برخی نقاط آب جمع شود نیز بلافاصله از طریق این کانال‌ها هدایت شده و ماندگاری زیادی نخواهد داشت.

طعنه گنبدی گفت: راه‌اندازی پیاده‌رو سلامت به طول ۱۷۰۰ متر در مسیر بلوار صیاد شیرازی یکی دیگر از پروژه‌های خوب شورا و شهرداری است که هم‌اکنون تجهیزات روشنایی آن درحال نصب می‌باشد و این پیاده‌رو در دو طرف جاده برای رفاه شهروندان و استراحت مسافران گذری مهیا می‌شود.

شهردار در ادامه تهیه ۱۰۰ مخزن ۷۰۰ کیلویی زباله و ساخت ۲ بوستان محله‌ای را از دیگر پروژه‌های شهرسازی برشمرد و گفت: اصلاح نقاط هندسی ترافیکی شهر که ۱۶ نقطه بر اساس بررسی و مطالعات کارشناسان انتخاب شدند و تاکنون ۱۰ نقطه اصلاح هندسی صورت گرفته و در تقاطع‌های پرتردد شهری روان‌سازی انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: پروژه بزرگ کمربندی شهر گنبدکاووس با اینکه جزو وظایف شهرداری نیست اما برای رفاه شهروندان با همکاری مسئولین شهری پیگیری کرده و هم اکنون با طرح آزادسازی زمین‌های مسیر کمربندی و حل مشکل بین راه و شهرسازی و میراث فرهنگی پروژه کمربندی نیز اجرایی خواهد شد.

خبری شورا و شهرداری 3 300x198 - پروژه سنگ‌شکن شهرداری گنبدکاووس درآمد پایداری برای این شهر است+عکسطعنه گنبدی گفت: امسال بودجه شهرداری هزار و ۲۰ میلیارد ریال بوده که۴۵۰ میلیارد آن در پروژه‌های مختلف عمرانی و شهرسازی تاکنون هزینه شده است.

وی افزود: پل روگذر میدان بسیج، احداث ساختمان شماره ۴ آتشنشانی، افتتاح شهربازی ژوراسیک، احداث سرویس‌های بهداشتی در پارک‌های شهری، عملیات بهسازی پارک دریاچه مصنوعی و بهره‌برداری پروژه بزرگ فرهنگی، هنری و اجتماعی بوستان بسکی از دیگر پروژه‌های در حال پیگیری شورای شهر و شهرداری می‌باشد.

شهردار گنبدکاووس تاکید کرد: پروژه شهربازی ژوراسیک در نوع خود دومین در کشور است که اولی آن در پایتخت قرار دارد و این پروژه توسط پیمانکار خصوصی در پارک ۷ هکتاری داریوش در حال اجرا می‌باشد.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز