پروژه زیربنایی 300x225 - پروژه‌های نیمه تمام زیربنایی استان گلستان تکمیل می‌شودترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های استان اظهار کرد:تلاش ما اتمام پروژه های نیمه تمام زیربنایی استان و رفاه مردم است و بهره برداری از مخزن سد نرماب اساسی ترین پروژه با اعتبار مورد نیاز ۳۰۰ میلیارد تومان است که تلاش داریم تا انتهای سالجاری تکمیل شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در نشست با اعضای خانه احزاب استان  تصریح کرد: علی رغم تمام مشکلات و سختی ها در سه ماه نخست سال جاری نرخ بیکاری استان تک رقمی شد و این در حالی استان که گلستان پیشتر از لرستان و خوزستان در تیر ماه جاری پایان بازسازی مناطق سیلزده را اعلام خواهد کرد.

وی با اشاره به بخشی از اقدامات صورت گرفته در استان افزود: دریچه های سد وشمگیر پس از ۳۰ سال تعمیر و بازگشایی شد و توانستیم با ایجاد ۱۳ کیلومتر دایک حفاظتی و لایروبی رودخانه های داخل شهر آق قلا امکان پیشگیری برای سیلاب های احتمالی آتی را فراهم کنیم.
استاندار گلستان یادآور شد: تمام زهکشی صورت گرفته در استان پیش از دولت تدبیر و امید ۳ هزار هکتار بود که تا این لحظه ۷۰ هزار هکتار اجرایی شده و با مساعدت دکتر نوبخت , ۵۰ هزار هکتار دیگر در حال اجراست.
حق شناس ادامه داد: علی رغم خشکسالی مالی و تحریم های ظالمانه ۱۰ هزار مربع سالن فرودگاه گرگان امسال به بهره برداری می رسد و همچنین با همکاری بنیاد مستضعفان و وزارت نیرو ۴۶۰میلیون یورو اعتبار مورد نیاز تبدیل نیروگاه برق علی آباد کتول به سیکل ترکیبی تامین می شود تا بازده این نیروگاه از ۴۰ درصد به ۷۰ درصد برسد و نیاز استان به برق کاملاً رفع شود.
وی با بیان اینکه در گذشته ۲۲۰۰ تخت بیمارستانی در گلستان ایجاد شده گفت: عملیات اجرایی ۹۰۰ تخت بیمارستانی را با تامین اعتبار در این استان آغاز کرده ایم و تلاش داریم هرچه سریعتر این بیمارستان ها را آماده بهره برداری کنیم.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: بی شک موضوعاتی در استان وجود دارد که تاکنون برای آن تلاش های زیادی شده اما نتیجه آن هنوز ملموس نشده و تلاش داریم با پیشرفت آن پروژه ها گزارش اقدامات صورت گرفته را به مردم, نخبگان و احزاب ارائه کنیم.
لازم به ذکر است در این نمایندگان احزاب در خانه احزاب دغدغه ها, نظرات و پیشنهادات خود را جهت توسعه استان با دکتر حق شناس درمیان گذاشتند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۶:۰۰

۰۵ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77771

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک