معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان؛

گلستان-ترکمن‌نیوز- معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان گفت : بهره‌مندی درست از ظرفیت چاه‌های آب کشاورزی برای پرورش ماهی ، به ایجاد حدود هشت هزار فرصت جدید اشتغال منجر می‌شود.

Parvaresh Mahi 21Az 300x190 - پرورش ماهی با بهره‌مندی از آب چاه‌های کشاورزی گلستان 8 هزار شغل ایجاد می‌کند

به گزارش پایگاه خبر تحلیلی ترکمن‌های ایران،به نقل از ایرنا، محمود سقلی روز سه شنبه اعلام کرد که هم اینک در گلستان حدود ۱۸ هزار چاه کشاورزی وجود دارد که یکی از سیاست‌های در پیش گرفته شده، استفاده بهینه از این منابع برای پرورش ماهی در استخرها و حوضچه‌های کنار چاه‌ها است.
وی بیان کرد: براساس برآوردهای انجام شده قرار است در پایان سال ۱۴۰۴ در کنار هشت هزار حلقه چاه کشاورزی، مزارع پرورش ماهی ایجاد شود که نتیجه آن می‌تواند تولید ۱۲ هزار تن ماهی و ایجاد فرصت شغلی برای ۸هزار نفر باشد.
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان افزود: برای رسیدن به این هدف فرهنگ سازی و ترویج استفاده دو منظوره از چاه‌های آب کشاورزی با کمک کشاورزان استان در حال انجام است و امیدواریم در مدت زمان برنامه‌ریزی شده به هدف توسعه و گسترش فعالیت این چاه‌ها در مسیر تولید ماهی و ایجاد اشتغال دست پیدا کنیم.
سقلی ادامه داد: اولین دوره کارگاه توجیهی ـ آموزشی استفاده دومنظوره از آب چاه‌های کشاوری برای پرورش ماهیان گرمابی در روستای حکیم آباد علی آباد کتول برگزار شد که هدف از آن آگاهی دادن به کشاورزان منطقه برای استفاده دومنظوره و بهینه از آب چاه‌های کشاورزی برای کشت و زرع و پرورش آبزیان بود.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۹

۲۱ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7896

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک