کر والیبال۱ 1 291x300 - پرواز برگ زرین والیبال گنبدکاووس به دیدار حقترکمن نیوز:  وقتی حرف از نجابت، قدرت و شایستگی والیبال ترکمن صحرا را به یاد می‌آوریم کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد تا از خدمات زنده یاد دکتر عبدالغفار کر به نیکی یاد نکند‌.

فردی که بعد از بازنشستگی بازیکنان طلایی دهه ۶۰ به فراموشی سپرده شد.

اوج کار این مرد شریف و خادم ورزش را میتوان در بازی‌های قهرمانی کشور در شهر رشت را یاد کرد. بازی‌هایی که هر یک از آنها در حکم فینال بود با هیجانات خاص خود. دورانی که اوج سالاری و جولان فرزندان صحرا بر روی تور با مربیگری نوری آزمون بود.

قبل از فینال دو یار سرعتی تیم یعنی بای محمد دوجی و نوری همتی که امتیازات بی‌شماری را در دفاع روی تور و حمله کسب کرده بودند با افت بدنی مواجه شدند. اما دکتر کُر با کار بر روی این دو بازیکن از لحاظ پزشکی آنها را آماده دیدار فینال کرد.

در شب پایانی این مسابقات سروران توپ و تور والیبالمان قهرمان کشور شده و غرور را به مردم این خطه هدیه دادند.

براستی کدام یک از پزشکان امروزی حاضر خواهند بود با تعطیل کردن مطب خود پا به پای والیبال قدم بگذارند، اما دکتر کر در مسابقات قهرمانی کشور در رشت و ارومیه مطب خود را رها کرده تا در کنار بازیکنان باشد.

کر والیبال3 191x300 - پرواز برگ زرین والیبال گنبدکاووس به دیدار حق

اینجنین انسان‌هایی در کنار و بغل گوش ما بوده و ایثارگری کرده تا والیبال ما شده پایتخت. در سال ۹۳ که بنده و حاجی قربان طریک با باشگاه جواهری به عنوان روابط عمومی و رسانه در خدمت والیبال بودم، برگه هایی را چاپ کرده بودیم با عنوان هوادار ویژه. قبل از شروع مسابقات یکی از این برگه‌ها را به مطب دکتر کر بردم. مطبی که کلکسیون افتخارات والیبال ترکمن صحرا بر روی دیوارهای اطاق پزشکی زنده یاد قاب شده بود.

دکتر با رویت این نوع احترام از طرف حاج رمضان جواهری خوشحالی زایدالوصفی را پیدا کرد و گفت بیماری قند دارم و نمیتوانم در سالن حضور داشته باشم.

اما از آن زمان چند تن از خادمان والیبال را با احترام و شایستگی به سالن دعوت کرده‌ایم. در روزهایی که ستارگان والیبال در خانه نشسته و نابلدان در عرصه توپ و تور برای والیبال تصمیم‌گیری می‌کنند، دیگر احترام و منزلتی برای والیبال نمانده.

شک نکنید انسانی همچون دکتر عبدالغفار کر بدنیا نخواهد آمد، و ستارگان دهه ۶۰ نیز در گنبد هویدا نخواهد شد.

متن پایانی این مطلب را با.شعر ترکمنی به پایان خواهم بُرد.
چنار بولموز سویت اکنگ بیلن ….
داغ بولموز، مونگ داش دوکونگ بیلن
هر دنیا اینن ایل اوغلی بولموز
آدنی گور اوغلی داقانگ بیلن

کر 225x300 - پرواز برگ زرین والیبال گنبدکاووس به دیدار حق

 

 

ایلهان کر نوه دکتر کر که عضو تیم ملی فوتبال کشورمان می باشد.

 

 

 

گزارش از: شیر محمد شیروانی
خبرنگار ورزشی ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۰

۲۵ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

79036

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک