بجنورد به عشق آباد 300x200 - پرواز بجنورد به عشق آباد برقرار می‌شودترکمن نیوز:  شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» برای برقراری دو پرواز هفتگی از بجنورد به عشق‌آباد و بالعکس اعلام آمادگی کرده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  استاندار خراسان شمالی، اعلام آمادگی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما برای برقراری دو پرواز هفتگی از بجنورد به عشق آباد و برعکس خبر داد.

طبق گفته استاندار خراسان شمالی هدف از برقرار این پرواز ایجاد و گسترش مراودات با کشورهای آسیایی از جمله ترکمنستان از جمله سیاست‌های توسعه‌ای استان است.

محمدعلی شجاعی، تصریح کرد: برقراری پروازهای مستقیم از بجنورد به عشق‌آباد می‌تواند ضمن آسان‌سازی آمدوشد به کشور ترکمنستان و دیگر کشورهای آسیای مرکزی فصل جدیدی در برنامه‌های توسعه استان و کشور ایجاد کند.

وی با بیان این‌که پس از سفر سال گذشته به ترکمنستان و امضای تفاهم‌نامه‌های مختلف، اجرایی‌شدن آن‌ها در دستور کار جدی استان قرار گرفت، عنوان کرد:

در نشست با رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برقراری پروازهای هفتگی مسیر بجنورد-عشق‌آباد و بالعکس قطعی شد.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: امروز طی مکاتبه‌ای از سوی معاون مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خطاب به استاندار خراسان شمالی عملیات اجرایی برقراری این پروازها از فرودگاه بین‌المللی بجنورد آغاز شد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۰۰

۱۲ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78194

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک