امروز : شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

استاندار گلستان در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در آق قلا؛

پرسشگری الفبای توسعه است/مدارس باید کیفیت را سرلوحه کار خود قرار دهند

تورکمن نیوز: استاندار گلستان با تاکید بر اینکه معلمان باید اعتماد به نفس را در دانش آموزان ایجاد نمایند، گفت: پرسیدن، الفبای توسعه است و دانش آموزان باید پرسشگر و مطالبه گر پرورش یابند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از روابط عمومی استانداری، هادی حق شناس در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه تربیت و نبوت شهرستان آق قلا، ضمن گرامیداشت این ایام، اظهار کرد: دوره ابتدایی طلایی ترین دوران تحصیلی محسوب می شود و باید این دوران توسط دانش آموزان و معلمان قدر دانسته شود.
وی افزود: همه مدیران امروز جامعه محصول آموزش و پرورش هستند و فعالیت های مدیران نشان دهنده کیفیت کار آموزش و پرورش است.
استاندار گلستان یادآور شد: دانش آموزان امروز برای اجرای تغییرات در مدیریت شهری، ارتقا و توسعه کیفی فعالیت ها در آینده باید خوب درس بخوانند و اگر امروز در ارائه خدمات در جامعه نارضایتی هایی وجود دارد بخشی از آن به علت کیفیت نامناسب تحصیل در دوران گذشته بوده است.
حق شناس خاطر نشان کرد: مدارس باید کیفیت را سرلوحه کار خود قرار دهند چرا که دانش آموزان آینده سازان این کشورند و محصول آموزش و پرورش در دانشگاه ها نمایان می شود و محصول دانشگاه ها خود را در جامعه نشان می دهد.
وی ادامه داد: این یک زنجیره به هم پیوسته است و اگر زیر بنای آن درست پایه ریزی نشود آینده کشور شرایط مناسبی نخواهد داشت.
استاندار گلستان گفت: هر پولی که در آموزش و پرورش هزینه می شود به مثابه سرمایه گذاری است و باید در بحران ها به آموزش و پرورش توجه ویژه ای شود.
وی افزود: دانش آموزان، بزرگترین کارخانه ها، بلندترین ساختمان ها و بهترین خیابان ها در کشور محسوب می شوند و در واقع پشتوانه نیروی انسانی و سرمایه اجتماعی هستند.
حق شناس با اشاره به مدارس آسیب دیده از سیل، گفت: خوشبختانه امروز از بحران سیل عبور کرده ایم و با همکاری خیرین 24 مدرسه آسیب دیده در مناطق سیلزده در حال بازسازی است که تا کنون ساخت 17 مدرسه با 30 درصد پیشرفت فیزیکی اجرایی شده و قرار داد ساخت باقی مدارس نیز در حال انعقاد است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: ما در جنگ تحمیلی، آغازگر نبودیم و تنها در دفاع از خود جنگیدیم، امروز نیز اگر چنانچه جنگی در خلیج فارس رخ دهد تنها مدافع هستیم و آغازگر جنگ نخواهیم بود.
لازم به ذکر است امسال 362 هزار دانش آموز در حدود 3 هزار و 600 مدرسه در گلستان تحصیل می کنند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز